پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، علی یزدانی که به یاسوج سفر کرده است، بعدازظهر پنجشنبه درنشستی با صنعتگران کهگیلویه وبویراحمد افزود: این تعداد واحد…

به گزارش خبرنگار مهر، علی یزدانی که به یاسوج سفر کرده است، بعدازظهر پنجشنبه درنشستی با صنعتگران کهگیلویه وبویراحمد افزود: این تعداد واحد تنها چهار صدم درصد اشتغالزایی ایجاد کرده‌اند.

یزدانی بیان کرد: سهم اشتغال در بخش صنعت کهگیلویه وبویراحمد نسبت به میانگین کشوری نیز حدود 37 صدم درصد است.

این مسئول اظهار داشت: از 83 هزار جواز واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور،53صدم درصد آن متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان داشت: توسعه صنعتی در کهگیلویه وبویراحمد متناسب با رشد این بخش در کشور نیست اما با توجه به پتانسیل های این استان می توان شاهد رشد بخش صنعت در کهگیلویه و بویراحمد بود.

یزدانی یکی از رویکردهای اساسی دولت و وزارت صنعت ، معدن و تجارت را اصلاح ساختار سازمانی ، قوانین و مقررات دست وپاگیر و تسهیل گیری در امر مجوزهای صنعتی و معدنی عنوان کرد و افزود:
سه طرح مهم و موجود در دولت و مجلس شامل لایحه مالیات های مستقیم، طرح مالیات بر ارزش افزوده و نیز لایحه خروج از رکود برای رونق تولید و اشتغال ارائه شده که با تصویب این لوایح و تبدیل آنها به قانون بخش عمده ای از مشکلات فراروی واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور مرتفع خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، معافیت های مالیاتی و افزایش سرمایه گذاری سازمان های توسعه ای به میزان 80 درصد در مناطق محروم کشور را از مهمترین کارکردهای مطلوب در فرایند این طرح ها عنوان کرد.

وی گفت: امیدواریم با تصویب این لایحه چرخ تولید و صنعت در استانهای محروم به چرخش در آید.

یزدانی همچنین از اختصاص مبلغ 38 میلیارد ریال به اتاق اصناف کشور در همین راستا خبر داد و گفت: دولت بر استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی بویژه در لایحه خروج از رکود تاکید ویژه ای دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فعالان اقتصادی و صنعتگران کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست به بیان برخی مشکلات و کمبودهای واحدهای تولیدی خود پرداختند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.