چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۴

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان از 14هزار خانوار بیمه شده این صندوق در استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری…

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان از 14هزار خانوار بیمه شده این صندوق در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، مصطفی شریعتی در نشست شورای هماهنگی وحمایت ازتشکل‌های بخش کشاورزی افزود: تمامی کشاورزان، کارگران بخش کشاورزی، روستائیان ساکن در روستا، عشایر و …می‌توانند عضو صندوق شده و از 15درصد حق بیمه که پنج درصد توسط آن‌ها تامین و مابقی را دولت تقبل می‌کند بهره‌مند شوند.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان نیز گفت: از محل طرح توسعه بخش کشاورزی طی سال های اخیر بیش از 2000 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 7 تا 13 درصد از طریق این بانک به متقاضیان این استان پرداخت شد.

49 درصد از دریافت‌کنندگان تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی کشور سمنانی‌اند

محمدرضا حاتمی در خصوص استفاده از منابع صندوق توسعه ملی افزود: از 923 طرح در سطح کشور که از این صندوق تسهیلات دریافت کردند 451 طرح معادل 49 درصد مربوط به استان سمنان بوده است.

همچنین سید مجید موسوی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، گفت: تشکل‌های بخش کشاورزی بازوان اجرایی توانمند بخش کشاورزی هستند که لازم است با همکاری متقابل و تعامل بین خود و بخش کشاورزی در راستای رسالت اصلی تشکل‌ها که همان حضور در مجامع مختلف و استیفای حقوق کشاورزان است گام بردارند.

موسوی اظهار کرد: تشکل‌های استان بحث صندوق بیمه اجتماعی را به دقت بررسی و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای پیگیری به سازمان ارائه دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: به لحاظ تنوع موضوعات مطرح شده نیاز است جلسات تشکل‌ها هر سه ماه به صورت مرتب برگزار و سازمان تعاون استان پیگیر جلسات تخصصی برای موضوعات مطرح شده و برطرف کردن مشکلات با سازمان امور آب منطقه‌ای- بانک کشاورزی، صندوق بیمه ،شرکت پشتیبانی امور دام و عشایر و منابع طبیعی و امور اراضی باشد.

وی همچنین از نمایندگان تشکل‌ها خواست بر نرخ‌های خدمات کشاورزی در سطح استان نظارت جدی داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *