شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۳

شهریار بحرانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ایده شکل‌گیری مجموعه مستند «حجاب راه رستگاری» گفت: این فیلم یک پروژه مستند است که…

شهریار بحرانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ایده شکل‌گیری مجموعه مستند «حجاب راه رستگاری» گفت: این فیلم یک پروژه مستند است که جریان تولید آن نزدیک به سه سال زمان برد. در ابتدای مسیر قرار بود که این فیلم مستند در سه یا چهار قسمت تهیه شود اما وقتی وارد حریان ساخت قرار گرفتم، دیدم که ابعاد مساله حجاب به قدری گسترده است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

کارگردان «ملک سلیمان» ادامه داد: موضوع حجاب یک مساله فراگیر است و خداوند در قرآن بار‌ها و بار‌ها به این مساله تاکید کرده و در کنار مساله نماز جایگاه ویژه‌ای برای آن قائل شده است. با توجه به اهمیت مساله حجاب این موضوع بسط و گسترش پیدا کرد و الان یک مجموعه ۲۰ قسمتی با موضوع حجاب آماده شده است.

بحرانی درباره قالب «حجاب راه رستکاری» توضیح داد: این پروژه را می‌توان یک سریال مستند با موضوع حجاب دانست که در گروه مستند‌های داستانی قرار نمی‌گیرد و یک اثر مستقل خواهد بود. این مستند در برگیرنده گفت‌و‌گو‌های مختلف با چهره‌هایی است که در این حوزه شناخته شده‌اند.

بحرانی باتوجه به اینکه کار ساخت این مستند را از سه سال پیش آغاز کرده و این پروژه ارتباطی با اتفاقات روز درباره مساله حجاب ندارد، گفت: ما سه سال پیش کار را آغاز کردیم و نهادهای مختلف ما را در این راه همراهی کردند. سه سال پیش که تصمیم به ساخت این پروژه گرفتیم، مساله حجاب این التهاب‌ها را نداشت. مساله حجاب موضوعی بود که نظر ما را جلب کرد و به سراغ آن رفتیم.

وی افزود: حجاب یک مفهوم عظیم و بزرگ است که خداوند در کنار نماز به این مساله تاکید کردند ولی تا امروز در زمینه تصویر آن طور که باید و شاید به آن پرداخته نشده بود و من تصمیم گرفتم که خود را محک بزنم و ببینم می‌توانم مفاهیم عمیق قرآنی را به زبان سینما به تصویر بکشم یا خیر. وقتی در جریان تولید وارد شدیم، تصمیم بر آن شد که مساله آسیب‌شناسی حجاب را کنار بگذاریم و به وجوه قرآنی مساله حجاب بپردازیم که جلوه عمیق‌تر و زیباتری را در بر می‌گیرد.

کارگردان فیلم «حمله به اچ سه» درباره آخرین وضعیت تولید پروژه «ملک سلیمان 2» نیز گفت: فیلمنامه این پروژه با همت دوست هنرمندم عبدالحمید قدیریان در حال نگارش نهایی است و هنوز به اتمام نرسیده است. بعد از نگارش فیلمنامه اصلی می‌خواهیم یک فیلمنامه تصویری هم برای این فیلم آماده کنیم و یک پروژه سخت را از نظر تکنیکال و جلوه‌های بصری در پیش رو داریم.

وی در پایان خبر داد:‌ پروانه ساخت فیلم از سوی سازمان سینمایی صادر شده است و فکر می‌کنم به زودی این پروژه هم در مسیر تولید قرار بگیرد.

آخرین حضور شهریار بحرانی در سینمای ایران با فیلم «ملک سلیمان» بود که قرار است به زودی قسمت دوم این فیلم هم در جریان تولید قرار بگیرد. «ملک سلیمان» یک سه گانه است که بخش اول آن در سال ۱۳۸۷ به اکران عمومی رسید و در این فیلم بخش‌هایی از زندگی حضرت سلیمان نشان داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *