دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، علي بابايي كارنامي شامگاه یکشنبه در حاشيه آيين آغاز بكار نمايندگي و افتتاح اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي …

به گزارش خبرنگار مهر، علي بابايي كارنامي شامگاه یکشنبه در حاشيه آيين آغاز بكار نمايندگي و افتتاح اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي  در جمع خبرنگاران گفت: اين شهركها براساس نياز در سه منطقه شرق، مركز و غرب مازندران با نيازسنجي هاي مختلف ايجاد مي شود.

وي بيان داشت: بحث های فناوری و شهرکهای فناوری در استان از مسائل مهمي است كه مورد توجه مسئولان بوده و توسعه داده شود كه باید زیرساختهای مورد نیاز ایجاد شود.

بابايي ادامه داد: 30 ميليارد تومان از منابع ارزش و ريالي استان و غير استاني براي اشتغال و اين امر در نظر گرفته شده تا با نگاه ايجاد اشتغال در رفع مشكلات و معضلات بيكاري گام برداشته و در جهت افزايش  رفاه اجتماعي مردم گام برداريم.

مدير كل تعاون، كارو رفاه اجتماعي مازندران همچنين با بيان اينكه احداث نمايندگي در شهرستانهاي مختلف استان در دست اقدام است يادآور شد: شهرستان عباس آباد، مياندرود، فريدنكنار، سيمرغ از جمله شهرهايي هستند كه در نوبت نمايندگي اداره تعاون قرار دارند كه تا پايان سال اين مسئله نهايي مي شود.

وي گفت: براي حمايت از فعالان اقتصادي و اشتغال گلوگاه نيز 5 ميليارد تومان سرمايه در گردش نياز داريم كه  براي تهيه و فراهم كردن اين ميزان مبلغ مشكلي نداريم اما متاسفانه دارا بودن چك برگشتي و نداشتن بدهي معوق برخي از سرمايه گذاران مانع است كه رد حال بررسي و رفع معضلات با كمك نمايندگان مجلس و استاندار هستيم.

بابايي كارنامي ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده و اعلام استانی در سال جاری 295 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی مازندران اختصاص یافت كه براي تخيص آن به سرمايه گذاران نيز فاكتورهاي عدم دارا بودن چك برگشتي و بدهي معوق مورد توجه مسئولان است.

وي گفت:‌ تثبيت اشتغال و استفاده از ظرفيتهاي خالي اشتغال در مازندران از موضوعاتي است كه با شدت دنبال مي شود تا در جهت  توانمندسازي اشتغال گام هاي مثبت و اساسي برداشته شود.

در اين آيين، ابراهیم کلبادی‌نژاد بعنوان اولين سرپرست دفتر نمایندگی اداره، تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گلوگاه معرفي شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.