چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۵

به گزارش ایرنا، طرح احداث و بهسازی کانال های آبیاری عمومی کشاورزی به طول هشت کیلومتر و اعتبار14میلیارد ریال با هدف جلوگیری ازهدر…

به گزارش ایرنا، طرح احداث و بهسازی کانال های آبیاری عمومی کشاورزی به طول هشت کیلومتر و اعتبار14میلیارد ریال با هدف جلوگیری ازهدر رفت آب در اراضی کشاورزی و نخیلات شهرستان اجرا شده است.

همچنین یک طرح پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 40هزار قطعه و اشتغال زایی 10نفر با حمایت ها و تسهیلات دولتی و آورده بخش خصوصی به میزان 9میلیارد ریال افتتاح شد.

ظرفیت تولید این مرغداری سالانه 340تن است.

دیگر طرح افتتاحی سردخانه و تاسیسات بسته بندی رطب و خرما به ظرفیت 200تن با اشتغال زایی هفت نفر و با تسهیلات و سرمایه پنج میلیارد ریال در روستای نظرآقا است.

همچنین امروز عملیات اجرایی ساختمان دهیاری روستای نظرآقا در زمینی به مساحت 400متر مربع آغاز شد که برای ساخت و تکمیل این طرح 600میلیون ریال هزینه خواهد شد.

فرماندار دشتستان در آیین افتتاح سردخانه و واحد بسته بندی خرما در روستای نظرآقا گفت: شهرستان دشتستان به عنوان قطب کشاورزی استان بوشهر دارای ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه های مختلف کشاورزی است.

ارسلان زارع افزود: با برنامه ریزی مناسب و استفاده بهینه از استعدادها، قابلیت ها و ظرفیت های طبیعی و انسانی این شهرستان می تواند سهم عمده ای در تولید اقتصادی کشور و منطقه داشته باشد. ک/2

7213/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.