پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قزاقستان، بیست و هفتمین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز چهارشنبه با حضور 18…

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به قزاقستان، بیست و هفتمین دوره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز چهارشنبه با حضور 18 کشور به میزبانی سالن دولت شهر آستانه قزاقستان آغاز شد که در پایان رقابت های چهار وزن اول، تیم ملی کشتی آزاد ایران صاحب سه مدال طلا و یک عنوان پنجمی شد.

محمدی اولین طلایی
سیداحمد محمدی در وزن 65 کیلوگرم که 14 کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند بعد از پیروزی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل راجنش راجنش از هند، در دور دوم هم با نتیجه 14 بر 4 مقابل دوران ژوماگازیف، دارنده مدال برنز 2011 جهان و قهرمان آسیا (در وزن 60 کیلوگرم) از قزاقستان به پیروزی رسید و جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کرد. وی در این مرحله هم با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف مغول خود گذشت و فینالیست شد.

سید احمد محمدی در دیدار فینال مقابل کانگ جین هیوک از کره‌شمالی مقتدرانه و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و در نخستین حضور خود در رقابت های قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافت.

عنوان پنجمی برای رضازاده
مهران رضازاده در وزن 57 کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 4 بر 5 مغلوب نماینده مغولستان شد و از حضور در مرحله بعد بازماند، اما با حضور حریفش در فینال نماینده کشورمان شانس حضور در گروه بازنده‌ها و شانس کسب مدال برنز این رقابت‌ها را بدست آورد.

رضازاده در گروه شانس مجدد با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف ویتنامی خود گذشت و جواز حضور در دیدار رده‌بندی را کسب کرد. وی برای کسب مدال برنز مقابل فوی تاکا موری شیتا از ژاپن با نتیجه 5 بر 5 شکست خورد و به مقام پنجم این وزن رسید. رضا زاده تا پنجاه ثانیه پایانی از حریفش پیش بود اما نتوانست این پیروزی را حفظ کند. در این وزن رسول کالیف از قزاقستان با شکست حریف مغولستانی قهرمان شد.

جوکار هم طلایی شد
میثم مصطفی جوکار آزادکار وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران به مدال طلای رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر آستانه قزاقستان دست یافت.

وی در دور نخست با نتیجه 12 بر یک مقابل کشتی‌گیری از عراق به پیروزی رسیده بود، در دور دوم هم با نتیجه 11 بر صفر مقابل کشتی‌گیری از چین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. جوکار در این مرحله هم با نتیجه 4 بر 2 از سد رشید قربان‌اُف، دارنده مدال برنز 2013 جهان و قهرمان دو دوره آسیا از ازبکستان گذشت و فینالیست شد.

جوکار در دیدار فینال مقابل ازلان کاهیدزه قزاقستانی با زیرگیری های بی نقص خود با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب گردن آویز طلا شد.

کمیل سومین طلایی ایران
دیدار فینال وزن 125 کیلوگرم بیست و هفتمین دوره کشتی آزاد قهرمانی آسیا عصر امروز چهارشنبه در سالن دولت آستانه قزاقستان بین کمیل قاسمی از ایران و زولبو از مغولستان برگزار شد که در پایان قاسمی به پیروزی رسید و مدال طلا گرفت.

در وقت اول کمیل قاسمی موفق شد با نتیجه 2 بر صفر حریف مغول خود را شکست دهد. در وقت دوم قاسمی کشتی گیر برتر این مبارزه بود و موفق شد با گرفتن امتیازات پرتعداد موفق شد 10 بر صفر حریف خود را شکست دهد و به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم در دور اول با نتیجه 11 بر صفر مقابل کانگ جین نام از کره‌جنوبی به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم مقابل آیال لازاریف دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در دیدار مرحله نیمه نهایی با شکست 12 بر صفر دولت شابانبای از قزاقستان ضمن جبران شکست خود در جام تختی به دیدار فینال این مسابقات راه یافت.

حریفان چهار وزن دوم مشخص شدند
مراسم وزن کشی چهار وزن دوم عصر امروز چهارشنبه برگزار شد و طی آن کشتی گیران ایران حریفان خود را شناختند.
در وزن 61 کیلوگرم که 12 کشتی گیر حضور دارند، مسعود اسماعیل‌پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف حریفی از قرقیزستان می‌رود. وی در صورت برتری در مرحله نیمه نهایی با برنده مبارزه کشتی گیران قزاقستان و ازبکستان مسابقه می‌دهد.

در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست به مصاف حریفی از چین می‌رود و در صورت برتری دور دوم با برنده مبارزه کشتی گیران ویتنام و ترکمنستان مسابقه می‌دهد. در این وزن 12 کشتی گیر وزن کشی کردند.

در وزن 74 کیلوگرم که 13 کشتی گیر حضور دارند رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با برنده مبارزه کشتی گیران قزاقستان و ژاپن مبارزه می‌کند.

در وزن 97 کیلوگرم حامد طالبی زرین کمر در دور اول به مصاف حریفی از چین می‌رود. در این وزن 13 کشتی گیر حضور دارند.

رقابتهای چهار وزن دوم از صبح فردا (پنجشنبه) به وقت تهران در آستانه قزاقستان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *