پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۶

به گزارش ایرنا، ˈ سید مناف هاشمیˈ چهارشنبه شب در آیین تجلیل از قهرمانان ورزشی استان قم افزود: با اعتبارات موجود باید 20…

به گزارش ایرنا، ˈ سید مناف هاشمیˈ چهارشنبه شب در آیین تجلیل از قهرمانان ورزشی استان قم افزود: با اعتبارات موجود باید 20 سال تلاش کنیم که این پروژه های ورزشی به اتمام برسد.

وی گفت: اعتبارات جاری و عمرانی وزارت ورزش و جوانان در مرکز و استان ها به یکهزار میلیارد تومان می رسد که رقمی پایین در مقایسه با 240 هزار میلیارد تومان بودجه کشور است.

هاشمی درادامه از افزایش 50 درصد اعتبارات هیات های ورزشی در سال 93 خبر داد و افزود: از محل اعتبارات عمرانی وزارت ورزش و جوانان چهار میلیارد تومان به قم اختصاص خواهیم داد تا بتوانیم پروزه های بزرگ این استان را به پایان برسانیم.

وی اظهار داشت: با ابتکار مجلس و دولت احکام قانون بودجه ای خوبی تصویب شد تا بتوانیم بخش خصوصی را فعال کنیم و پروژه های تا 50 درصد پیشرفت را به آنها واگذار کرده تا طی 10 سال آینده به بهره برداری برسند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: در حوزه قهرمانی و ورزش پهلوانی ،ایران جایگاه خوبی در جهان و آسیا دارد اما وضعیت وزارت ورزش در مقایسه با رقبای بین المللی ما در صحنه های خارجی از لحاظ امکانات خوب نیست و امکانات پایینی در اختیار دارد.

هاشمی ،همچنین درخصوص وضعیت ورزش دراستانها نیز گفت: برخی استان ها مانند قم عقب ماندگی طولانی در ورزش دارند و در حالی که متوسط سرانه فضای ورزشی در کشور 80 سانتی متر مربع است ،قم 40 سانتی متر مربع از سرانه کشوری عقب تر است.

در این آیین از 33 ورزشکار قم که طی یک سال گذشته در رقابت های بین المللی حائز عنوان شده بودند تجلیل شد.

این مراسم در سالن معصومیه استانداری قم ترتیب یافته بود.

7408/ 550/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.