پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۲:۵۴

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران، بندر چابهار و کنارک باید از فعالیت جزیره‌ای به فضای گسترده ملی سوق پیدا کند. به…

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران، بندر چابهار و کنارک باید از فعالیت جزیره‌ای به فضای گسترده ملی سوق پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در سفر به بندر کنارک و در جمع علما و سرمایه‌گذاران این منطقه بیان کرد: این بندر باید با اهداف ملی توسعه یابد.

استاندار اهمیت راهبردی سواحل مکران را از دیدگاهای مختلف اقتصادی و نظامی در کشور بی‌نظیر دانست و توسعه زیرساخت‌های آن را در اولویت برنامه‌های دولت عنوان کرد.

هاشمی گفت: بندر چابهار به لحاظ موقعیت سوق‌الجیشی در منطقه، نیازمند بهره‌مندی از یکسری زیرساخت‌ها و امکانات توسعه‌ای است و با توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه، راه دسترسی یا به عبارتی مسیر ترانزیتی به دلیل موقعیت خاص این بندر، از مهمترین فاکتورهای کلیدی به شمار می‌آید.

وی تاکید کرد: در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت راهبردی و استراتژیک سواحل مکران و بندر چابهار به لحاظ اقتصادی، نظامی و فرهنگی، ایجاد و توسعه جاده چابهار – کنارک – جاسک ضروری است.

هاشمی تصریح‌کرد: توسعه و گسترش فعالیت‌های بازرگانی مبتنی به ظرفیت‌های موجود در بنادر کشور علاوه بر اجرای راهبرد بسط و توسعه تجارت فرامرزی، در پیشبرد اهداف توسعه‌ای مناطق و پسکرانه‌ای متصل به این بنادر از نقش و جایگاه ارزنده‌ای برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه به موقعیت گردشگری چابهار نیز اشاره و اظهارکرد: شهرستان چابهار با جاذبه‌های طبیعی گردشگری، بناهای تاریخی و جاذبه‌های بکر و سواحل زیبا هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران از تمام مناطق کشور است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *