چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۶

ˈ محمدرضا معظمی گودرزیˈ روز چهارشنبه درگفت وگو اختصاصی با ایرنا افزود: در 15 روز گذشته بر اساس ماده 73 قانون تشکیلات، وظایف…

ˈ محمدرضا معظمی گودرزیˈ روز چهارشنبه درگفت وگو اختصاصی با ایرنا افزود: در 15 روز گذشته بر اساس ماده 73 قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی کشور و نظر به نامه برخی از اعضای شورای اسلامی شهر بروجرد مبنی بر اعتراض به عملکرد شهردار ، طرح سوال از شهردار بروجرد مطرح شد.

وی اضافه کرد: بدنبال طرح این سوال در دو جلسه ای که به این منظور برگزار شد شش عضو شورای شهر که خودسوال کننده از شهردار بودند حضور نیافتند و همچنین در یکی از جلسات نیز شهردار بروجرد حاضر نشد.

وی با بیان اینکه بحث سوال از شهردار به منظور شفاف سازی و احساس مسوولیتی است که مردم با رای خود به تک تک اعضای شورای شهر داده اند تاکید کرد: اگر جلسه شورای شهر به 9 نفر نرسد این جلسه لغو می شود و از آنجا که تاکنون در دو جلسات سوال از شهردار تنها هفت نفر حاضر بوده اند تاکنون شورای شهر موفق به طرح سوالات خودپیرامون مشکلات شهر از شهردار نشده است.

معظمی افزود: اعضای شورای شهر باید در راستای رسالت سنگینی که مردم با رای حود بردوش آنها گذاشته اند در جلسات حاضر شوند.

به گزارش ایرنا بخشی از سوالات اعضای شورا از شهردار در ارتباط با پیشنهاد شهرداری در خصوص فروش ملک بخش دو بروجرد واقع در خیابان صفا (محل تعاونی مصرف کارکنان دولت) ،مصوب شدن بودجه میزان حق جلسه و پاداش اعضای شورای سازمان و هیات مدیره بوده است.

سووال دیگر شورا از شهرداری این است که با توجه به اینکه وظیفه شهرداری در ماده 100 قانون شهرداری تعیین گردیده است علت عدم جلوگیری از ساخت و سازهای بدون مجوز و همچنین علت صدور پروانه ساخت املاک بصورت تجاری و یا مازاد بر طرح تفضیلی شهر بروجرد بدون طرح درکمیسیون ماده 5 چیست.

ارایه برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت ، علت انجام عملیات عمرانی با هزینه های میلیاردی در جاده کمربندی و ورودی جاده اراک به بروجرد از دیگر سوالات مطرح شده شورا ی شهر بروجرد از شهردار این شهر است.

542/634

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.