پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۷

سرهنگ ˈسیدعلی میراحمدیˈ روز پنجشنبه در گزارشی به ایرنا افزود: با دریافت شکایتی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی از یک شهروند ماموران پلیس فتای…

سرهنگ ˈسیدعلی میراحمدیˈ روز پنجشنبه در گزارشی به ایرنا افزود: با دریافت شکایتی با موضوع کلاهبرداری اینترنتی از یک شهروند ماموران پلیس فتای استان سمنان رسیدگی به این پرونده را در اولویت قرار دادند.

وی گفت: متهم از طریق ارتباط تلفنی و کسب اعتماد شاکی در ازای ارسال پنج فقره بلیط جعلی هواپیمایی استانبول – تهران 17 میلیون ریال دریافت کرده است.

وی با اشاره به تکمیل تحقیقات و ارسال پرونده به دادسرا برای سیر مراحل قانونی گفت: ایمیل جعلی شیوه ای است که کلاهبرداران اینترنتی با هدف سوء استفاده از کاربران به کار می برند.

میراحمدی متذکر شد: کلاهبرداران ایمیل هایی را که به ظاهر دارای آدرس معتبر و مهم است را با محتویات فریبنده برای مخاطب ارسال و از وی می خواهند که به لینک خاصی مراجعه یا اطلاعات مورد نظر کلاهبردار را برای وی ارسال و یا پولی را به حساب مورد نظر واریز کند.

رییس پلیس فتای (فضای تبادل اطلاعات) استان سمنان هوشیاری کاربران را مهمترین عامل پیشگیری از وقوع اینگونه جرائم دانست و به کاربران اینترنت توصیه کرد هیچگاه اطلاعات کابری خود را از طریق یک درخواست یا فرمی که با ایمیل دریافت کرده اید وارد نکنید و برای وارد کردن اطلاعات حساس کاربردی یک صفحه جدید در مرورگر خود بازکرده و آدرس آن وب سایت را به صورت دستی وارد کنید.ک/1

599/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.