چهارشنبه، ۰۳ آذر ۹۵ - ۱۰:۵۳
سود انصراف از خرید خودرو

دریافت سود انصراف از خرید خودرو و چگونگی پرداخت آن توسط خودروسازان شاید سوالی باشد که ذهن ها را به خود مشغول کرده…

دریافت سود انصراف از خرید خودرو و چگونگی پرداخت آن توسط خودروسازان شاید سوالی باشد که ذهن ها را به خود مشغول کرده باشد اما در این خصوص باید گفت که طبق قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در برخی از مواردی که مصرف‌کنندگان از خرید خودروی خریداری شده انصراف می‌دهند سود انصراف به آنها تعلق می‌گیرد. در ادامع با میهن پست همراه وید.

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو اوایل سال جاری از سوی معاون اول رییس‌جمهوری به وزارت صنعت، معدن و تجارت و تمام عرضه‌کنندگان خودرو در ایران به منظور دریافت سود انصراف از خرید خودرو به خریداران خودرو ابلاغ و اجرای آن آغاز شد.

سود انصراف از خرید خودرو و جزئیات آن در این قانون ضوابط و مقررات فروش و خدمات پس از فروش خودرو از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو در ایران تعیین شده و طبق یکی از بندهای این قانون در صورت انصراف خریدار خودرو از خرید خود در مدت زمان یک ماه بعد از عقد قرارداد، به او سود انصراف تعلق می‌گیرد.

سود انصراف از خرید خودرو

در این خصوص یعنی دریافت سود انصراف از خرید خودرو توسط خریداران در تبصره سه ماده هفت این قانون آمده است:

در صورت اعلام انصراف مصرف‌کننده یک ماه پس از عقد قرارداد، سود انصراف بر مبنای ضرایب مربوطه محاسبه و پرداخت می‌شود. عرضه‌کننده خودرو موظف است سود انصراف و مبلغ پرداختی را ظرف بیست روز به مصرف‌کننده پرداخت کند. انصراف مصرف‌کننده قبل از یک ماه از زمان عقد قرارداد مشمول سود انصراف نمی‌شود.

همچنین در تبصره چهار ماده هفت این قانون تصریح شده که در صورتی که زمان بازپرداخت وجوه پرداختی مصرف‌کننده بیش از بیست روز شود، سود انصراف متعلقه از تاریخ تاخیر تا تاریخ بازپرداخت وجوه مذکور نیز باید محاسبه و پرداخت شود.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]isna[/highlight]

3 دیدگاه برای “سود انصراف از خرید خودرو و چگونگی پرداخت آن توسط خودروسازان ؟”

  1. امیرحسین گفت:

    چه خوب شد.

  2. ایده گفت:

    یعنی راسته؟؟باورم نمیشه

  3. کاظم گفت:

    لابد کلی گیر داره تا این سود رو پس بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.