پنجشنبه، ۱۳ شهریور ۹۹ - ۰۹:۵۳
سومین ثروتمند جهان

ایلان ماسک موسس کمپانی بزرگ اسپیس ایکس حالا لقب سومین ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. این جایگاه پیش از این…

ایلان ماسک موسس کمپانی بزرگ اسپیس ایکس حالا لقب سومین ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. این جایگاه پیش از این به مارک زاکربرگ اختصاص داشته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ایلان ماسک حالا سومین فرد ثروتمند دنیا است. طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت مدیرعامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس روز دوشنبه ی این هفته به ۱۱۵/۴ میلیارد دلار رسید. او حالا از مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک ثروتمندتر است. زاکربرگ ۱۱۰/۸ میلیارد دلار ثروت دارد. رتبه ی دوم فهرست میلیاردرهای دنیا به بیل گیتس، هم‌مؤسس شرکت مایکروسافت تعلق دارد و در صدر فهرست هم جف بزوس قرار دارد که ثروتش از ۲۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

ثروت ماسک در بحبوحه ی شیوع کرونا افزایش یافت. طبق وبسایت بلومبرگ، تنها امسال ۸۷/۸ میلیارد دلار به ثروت او افزوده شد. روز دوشنبه، رشد ناشی از تجزیه ی سهام شرکت تسلا باعث صعود ناگهانی ماسک در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ شد.

ماسک علیرغم ثروتی عظیمی که برای خود اندوخته، بارها از بی علاقگی خود نسبت به ثروت شخصی اش صحبت کرده است. او در ماه مه سال میلادی جاری در توییتی بیان کرد که می خواهد «تقریباً همه» ی اموال فیزیکی اش را بفروشد و «هیچ خانه ای نداشته باشد». گفته می شود از آن زمان او با فروش ۴ مورد از املاکش در لس آنجلس موافقت کرده است. این املاک با قیمت در مجموع ۶۲/۵ میلیون دلار برای فروش به یک آژانس املاک مجلل سپرده شده است.

سومین ثروتمند جهان

گرایمز، خواننده ی مشهور و شریک زندگی ماسک پیش تر در سال جاری در مصاحبه ای با رولینگ استون از ثروت ماسک دفاع و اظهار کرد او با سرمایه گذاری مجدد پولش، از آن برای تبدیل دنیا به مکانی بهتر استفاده می کند. گرایمز گفت ماسک ثروتش را «صرف تحقیق و توسعه می کند تا دنیای بهتری بسازد» و «ذره ذره ی انرژی اش را برای هر چیزی که برایش مهم باشد می گذارد». گرایمز گفت ماسک با ثروت میلیاردی اش «کشتی تفریحی نمی خرد».

ماسک به اندازه ی دیگر مدیرعامل های ثروتمند دنیا ولخرج به نظر نمی رسد. از قرار معلوم املاک لس آنجلس او بزرگ ترین خرج شخصی او هستند. ماسک به «تعهدنامه بخشش» پیوسته است که عهدنامه ای است میان میلیونرها و میلیاردرهای دنیا. بر اساس این عهدنامه آن ها متعهد می شوند بیشتر ثروت خود را در طول زندگی یا بعد از مرگ شان اهدا کنند. تعهدنامه بخشش را بیل گیتس به همراه وارن بافت، سرمایه گذار مشهور آمریکایی به راه انداختند که خود هم به آن پیوستند، عهدنامه ای که سلبریتی ها و ابرپولدارهای دنیا را تشویق می کند بیشتر ثروت خود را به خیریه ها ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *