دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس کل دادگستری گلستان، پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضاییه، درباره این…

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس کل دادگستری گلستان، پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه مسابقات سراسری قرآن کریم قوه قضاییه، درباره این مسابقات گفت: حدود 70 نفر از کارکنان دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در این مسابقات شرکت کرده اند که در چهار رشته، درک و تفسیر مفاهیم قرآن، تحقیق و ترتیل، حفظ و روخوانی با هم در مدت زمان یک روز رقابت می کنند و نفرات برتر این مسابقات به مسابقات کشوری قرآن کریم کارکنان قوه قضائیه راه پیدا می کنند.

احمد فاضلیان اظهار کرد: این مسابقات تحت نظارت معاونت فرهنگی قوه قضائیه در استان برگزار می شود و این اقدامی بسیار ارزشمند و ضروری برای دستگاه قضایی است تا بتواند کارکنان خود را با نور و معرفت قرآنی بیشتر آشنا کند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی به لحاظ مسئولیت خطیری که بر عهده دارد نیاز است که فضای معنوی بیشتری برای کارکنان خود فراهم کند و این مسابقات فرصتی است تا پیوند بیشتری بین کارکنان و قرآن به وجود آید.

فاصله گرفتن از آیات و معارف قرآنی تهدیدی برای جامعه است

فاضلیان در ادامه بیان کرد: فاصله گرفتن از آیات و معارف قرآنی تهدیدی برای جامعه اسلامی ما است و قوه قضائیه به شدت از برگزاری چنین مسابقاتی استقبال می کند و بنای توسعه چنین برنامه هایی را در استان داریم .

وی با بیان این که این مسابقات با شعار ” سبک زندگی قرآنی” در استان آغاز شده است گفت: گلستان اولین استانی بود که دادگستری آن  دارالقرآن کریم را در آن راه اندازی کرد و هدف از راه اندازی این دارالقرآن و برگزاری چنین مسابقاتی مصونیت سازی برای همکاران و کارکنان دستگاه قضا است تا بتوانند در محیطی سالم و معنوی به ارائه خدمت بپردازند.

مدیر کل دادگستری گلستان در ادامه ضروری ترین نیاز نظام اداری کشور را در حال حاضر، تقویت مبانی و دینی و اخلاقی در بین کارکنان ادارات و نهادها ذکر کرد و گفت: تقویت مبانی دینی واسلامی و اخلاقی در بین نظام اداری می تواند سلامت جامعه و نظام اداری را تضمین کند.

فاضلیان در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این که قرآن کتاب هدایت و درمان همه دردهای بشر است گفت: قرآن معیار و مقیاس همه منابع دیگر است و نوری است که خاموشی ندارد ووسیله هدایت بشر به سرمنزل مقصود است .

وی تصریح کرد: گاهی مشاهده می شود که در جامعه قرآن از متن زندگی مردم به حاشیه رانده شده است و این در حالی است که قرآن کتاب زندگی بشریت است و بدون قرآن زندگی سرانجامی ندارد.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه یکی از اقدامات مهم در مهجوریت زدایی از قرآن در جامعه را دعوت افراد جامعه به تدبر و تفکر در آیات قرآنی ذکر کرد و گفت: خداوند در آیات قرآن مردم را به عبرت آموزی و تدبر در آیات قرآن دعوت کرده است و باید همه این کتاب آسمانی را به عنوان چراغ راه قرار دهیم.

در این جلسه آیت ا… سید عبدالهادی هاشمی شاهرودی، نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری نیز در سخنانی به نقش قرآن در زندگی بشریت اشاره کرد و افزود: باید فرزندان ما از ابدای کودکی با علوم معارف قرآنی آشنا شوند تا بتوانند در آینده زندگی خود بیمه شوند و تدبر در آیات قرآن برای همه ما واجب است.

گفتنی است این مسابقات عصر امروز در هتل آذین گرگان با معرفی نفرات برتر به کار خوپایان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.