چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۹:۳۱

به گزارش میهن پست – مدل جدید اسپرت آلفا رومئو ۶C قرار است در سال ۲۰۱۷ معرفی شود. معرفی این مدل بخشی از…

به گزارش میهن پست – مدل جدید اسپرت آلفا رومئو ۶C قرار است در سال ۲۰۱۷ معرفی شود. معرفی این مدل بخشی از برنامه پنج ساله کمپانی آلفا رومئو است که در آن، ۶C به عنوان دومین سری اسپرت بعد از ۴C و ۴C اسپایدر شناخته خواهد شد. این آلفای جدید بر اساس همان شاسی مازراتی آلفیری ساخته خواهد شد و با موتور جلو، دیفرانسیل عقب و طراحی منحصربه‌فرد خود، رقابت با جگوار اف‌تایپ را هدف قرار داده است.

آلفا رومئو 6C

آلفا رومئو ۶C

نام‌گذاری ۶C نشان‌دهنده استفاده از موتورهای شش سیلندر است. به نظر می‌رسد که این آلفا رومئوی جدید از همان موتور ۳ لیتری V-6 توربویی استفاده خواهد کرد که در مازراتی گیبلی وجود دارد. اتو اکسپرس دراین‌باره عنوان می‌کند که می‌توان انتظار داشت که این موتور برای نسخه‌های مختلف خودرو، قدرت‌های ۴۱۰ و ۵۲۰ اسب‌بخار تولید کند. در نتیجه، نسخه‌های با قدرت کمتر با جگوارهای اف‌تایپ V6 S و نسخه‌های با عملکرد بالاتر جگوارهای اف‌تایپ V8 R با سوپر شارژر را مدّنظر قرار می‌دهند.

آلفا رومئو 6C

آلفا رومئو ۶C

در همین حال، طراحی آلفا رومئو ۶C می‌بایست راه زیادی را تا رسیدن به سطح طراحی زیبای جگوار طی کند. طراحی ۶C احتمالاً عناصر طراحی زیادی را با مازراتی آلفیری مشترک خواهد بود؛ ولی در همین حال، نسخه اسپرت آلفا رومئو دارای طراحی تهاجمی‌تری در جلو خواهد بود.

آلفا رومئو 6C

آلفا رومئو ۶C

با توجه به این موارد اشتراک در طراحی و پیشرانه، باید منتظر ماند و دید که آلفیری و ۶C چگونه می‌خواهند تمایز خود را از یکدیگر حفظ کنند. با ارائه دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک به صورت یک آپشن، به نظر می‌رسد که آلفیری برای تولید بیشتر آماده می‌شود و آلفا رومئو ۶C تبدیل به یک مدل خاص با تولید محدود خواهد شد.

آلفا رومئو 6C

آلفا رومئو ۶C

هنگام که برنامه پنج‌ساله فیات‌کرایسلر نیز مطرح شد، از یک خودروی «ویژه» برای آلفا رومئو بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ صحبت شد که احتمال زیاد همین ۶C است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.