پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی علی‌اکبرزاده شامگاه چهارشنبه در جلسه روسای فرهنگی و قرآنی آموزش و پرورش استان‌ها که در خانه معلم قم…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی علی‌اکبرزاده شامگاه چهارشنبه در جلسه روسای فرهنگی و قرآنی آموزش و پرورش استان‌ها که در خانه معلم قم برگزار شد، هدف از برگزاری این جلسه را یافتن راهی برای قرآنی شدن فعالیت‌های فرهنگی هنری دانش آموزان عنوان کرد.

به گفته وی، اگر فرهنگ جامعه ما قرآنی شود، نیاز به شناخت سایر فرهنگها کم می‌شود و خود فرهنگ نیز آلودگی‌ها را پس می‌زند لذا وقتی می‌گوییم با اقتضائیات روز آشنا شویم یعنی با فرهنگ‌های مختلف آشنا شویم، واکسن‌های جدید تولید و در بدن آنها تزریق کنیم و این واکسن جز آگاهی و رهنمودهای روشنگرانه قرآن نیست.

علی‌اکبرزاده اظهار کرد: برگزاری این جلسات تنها برای رسیدن به یک برنامه کاری نیست و هدف از این جلسه بارش فکری است و قرار است در جلسات مختلف به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

وی گفت: در برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات باید بدانیم که می‌خواهیم به صورت غیر مستقیم به هدف خود برسیم و دانش آموزان را به صورت غیرمستقیم درگیر یک مبحث قرآنی کنیم.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ماهنامه تربیت از ابتدای مهرماه به شکل جدی‌تری منتشر خواهد شد، یادآور شد: شورای سردبیری این ماهنامه هر هفته تشکیل می‌شود و از مهر ماه این نشریه بدون تاخیر با موضوعات و مطالب متنوع و مناسب در اختیار مربیان قرار خواهد گرفت.

علی‌اکبرزاده به یافتن سوژه‌های قرآنی اشاره کرد و گفت: به دنبال افرادی باشیم که سوژه‌های قرآنی را برای ما ترسیم کنند و به مشورت هنرمندان احتیاج داریم.

به گفته وی، برای رسیدن به این هدف نیاز است که مربیان خود را با آموزش‌های مداوم به روز کنند و همچنین باید در جذب مربیان جدید نیز دقت لازم صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.