شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۱۲:۳۴

جواد کارگران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سوگواره تعزیه خوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود، تاکید کرد:…

جواد کارگران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سوگواره تعزیه خوانی در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود، تاکید کرد: این پانزدهمین سوگواره تعزیه خوانی است که در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

وی ادامه داد: این سوگواره در دهه آخر صفر همزمان با اربعین حسینی برگزار می شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اذعان داشت: این سوگواره با حضور 10 گروه برگزیده تعزیه خوانی استان برگزار می شود.

وی با اشاره به نحوره انتخاب گروه های تعزیه خوان برای شرکت سوگواره، بیان کرد: علاقه مندان تعزیه خوان می توانند برای شرکت در این سوگواره به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند و برای حضور در این سوگواره ثبت نام کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: گروه های تغزیه خوان مورد داوری و ارزیابی قرار می گیرد و 10 گروه برجسته برای شرکت در سوگواره تعزیه خوانی انتخاب می شوند.

کارگران یادآور شد: امسال بحث آموزش محور فعالیت های گروه های تعزیه خوان قرار گرفته است و ارتقای گروه های تغزیه خوان یکی از اهداف فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *