شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۰

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا،مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی در اکثر نقاط کشورمان با حضور در آیین های مختلف عزاداری و…

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا،مردم مومن و خداجوی ایران اسلامی در اکثر نقاط کشورمان با حضور در آیین های مختلف عزاداری و بر پایی مراسم سوگواری در غم فراق حضرت علی (ع) امام اول شیعیان غرق در اندوه و ماتم هستند.

به همین مناسبت عاشقان خاندان عصمت و طهارت درسالروز شهادت امیر مومنان علی (ع) با برافراشته کردن پرچم های سیاه، و سیاه پوش کردن حسینه ها ، تکایا، مساجد ، سر در منازل و مغازه های خود در سوگ از دست دادن امام اول شیعیان در سوگ نشستند.

شیفتگان و عاشقان امام اول شیعیان مولای متقیان، حضرت علی (ع) در شب شهادت امیرالمومنین (ع) با حضور در اماکن مقدس و برپایی احیای شب بیست و یکم و طلب عفو بخشش از حق تعالی، عشق و ارادت خود به منادی عدالت را نشان دادند.

بر پایه این گزارش اقشار مختلف مردم شب گذشته در جای جای کشورمان در کنار علما، روحانیون و مسوولان، مراسم عزاداری و سوگواری شهادت امیرالمومنین (ع) و احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را با شکوه خاصی برگزار کردند.

مداحان و شیفتگان خاندان عصمت و ظهارت (ع) نیز در آیین های مختلف عزاداری با قرائت اشعار و مرثیه هایی در غم شهادت امام اول شیعیان ، مولی الموحدین در سوگ شهادت آن امام همام اشک ماتم ریختند.

همزمان با برگزاری آیین های مختلف عزاداری در سالروز شهادت حضرت علی ابن ابی طالب (ع) و برپایی مراسم احیا، شیعیان و ایرانیان مقیم کشورهای خارجی نیز با حضور در مساجد و اماکن مذهبی در غم از دست دادن منادی عدالت اشک ماتم ریختند.

فراهنگ **1933**1569

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.