پنجشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۶

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به تورین ایتالیا، دیدار فینال لیگ اروپا شامگاه چهارشنبه بین تیم های بنفیکا و سویا در ورزشگاه یوونتوس…

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به تورین ایتالیا، دیدار فینال لیگ اروپا شامگاه چهارشنبه بین تیم های بنفیکا و سویا در ورزشگاه یوونتوس شهر تورین آغاز شد و پس از رقابتی 120 دقیقه ای بامداد روز پنجشنبه با پیروزی تیم سویا در ضربات پنالتی به پایان رسید.

این دو تیم در تاریخ رقابتهای باشگاهی در اروپا پیش از این تنها دو مرتبه با همدیگر بازی کرده‌ بودند که مربوط به مسابقات جام باشگاه‌های اروپا در سال 1957 بود.  دیدار رفت را سویا در ورزشگاه سویل با نتیجه 3 بر یک حریف پرتغالی‌اش را شکست داد اما بازی برگشت در بنفیکا با تساوی بدون گل به پایان رسید تا سویا به مرحله بعدی آن مسابقات صعود کند.

پس از 57 سال، تیم‌های فوتبال سویا اسپانیا و بنفیکا پرتغال مجددا در ورزشگاه یوونتوس شهر تورین برگزار کننده فینال لیگ اروپا بودند که جدال دو تیم در 120 دقیقه برنده نداشت و با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

در ضربات پنالتی دروازه بان سویا عملکرد خیرکننده ای داشت و توانست با مهار دو ضربه پنالتی بازیکنان تیم بنفیکا عنوان قهرمانی را به تیمش اختصاص دهد. در مجموع تیم فوتبال سویا با پیروزی 4 بر 2 در ضربات پنالتی عنوان قهرمانی لیگ اروپا را به خود اختصاص داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.