جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمصطفی سید محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بندر گز افزود: مقام معظم رهبري درباره…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمصطفی سید محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بندر گز افزود: مقام معظم رهبري درباره دولت نهم و دهم  فرمودند”من از تمام دولت‌ها حمايت مي‌كنم اما از دولت عدالت به طور خاص حمايت مي‌كنم.”

وي اظهار كرد: مقام معظم رهبري فرمودند “اين دولت يكي از مخصوص‌ترين دولت‌ها است و من به طور خاص از آن حمايت مي‌كنم، جهت گيري ديني سختكوشي، ازتباط با مردم، سفرهاي استاني جهت گيري عدالت، كار جهادي، استكبار ستيزي  اينها خيلي قيمت دارد و من قدر اينها را مي دانم”.

وي ادامه داد: اين سخنان مقام معظم رهبري درباره دولت قبلي است كه درباره هيچ دولتي نفرموده‌اند، البته نمي‌خوام بگويم دولت فعلي كار نمي‌كند و دولت گذشته هم ضعفي نداشت؛ هم دولت فعلي در حال خدمت است و هم دولت گذشته ضعف هايي داشت اما اينطور دولت گذشته را زير سوال بردن درست نيست.

حجت الاسلام  محمدی اذعان كرد: نقد دولت گذشته از سر بيكاري است و آیا شما در يكسالگي دولت يازدهم چه خدماتی انجام داده‌اید و چه برنامه‌هايي را اجرا كرده‌ايد و چه كارنامه‌اي را در ديد مردم قرار داديد که اینگونه نقد می‌کنید.

وي اعلام كرد: دولت جديد كاري به جز دست، سوت و رقص چه انجام داده در گلستان سخنراني را آوردند كه آن همه سياه‌نمايي كرد و خدمات دولت‌هاي قبلي را زير سوال برد، سپاه و بسيج را متهم به حمايت از احمدي‌نژاد كرد، همه اين مطالب را شنيدند و سكوت كردند؛ سپاه و بسيج خط قرمزهاي نظام هستند و نبايد به وسيله اينگونه افراد زير سوال برود.

به گفته امام جمعه بندرگز، اگرچه احمدي‌نژاد اشتباهاتي داشته هيچ اصولگرای ارزشي اشتباهات ايشان را تاييد نكرده و در عين حال خدمات دولت گذشته را هم فراموش نمي‌كنيم زيرا مقام معظم رهبري از دولت گذشته حمايت كرده و آن را دولت كار و تلاش و خدمت معرفي كرده است.

وي با بيان اينكه در جلسه استان گلستان پرويي و بي‌حيايي آنقدر زياد شده كه از فتنه‌گران حمايت كرده و خواهان رفع حصر فتنه گران مي‌شوند، افزود: در واكنش به اين رفتار يكي از بسيجيان روحاني استان اعتراض مي‌كند كه اصلاح‌طلبان تندرو و افراطي اين روحاني را به باد كتك مي‌گيرند و استاندار و مسئولين هم بدون واكنش مجلس را ترك مي‌كنند.

حجت الاسلام محمدی در گلايه به اين رفتار اصلاح‌طلبان تندور گفت: آيا اين است آزادي بيان، آزادي انديشه و زنده باد صداي مخالف، ما اين هتك حرمت و آزادي انديشه، هتك حرمت و آزادي بيان، هتك حرمت و آزادي نقد قلم و هتك حرمت به روحانيت را محكوم مي‌كنيم و از استاندار و شوراي تامين استان درخواست پيگيري داريم.

وي خاطر نشان كرد: مردم به دولت اعتدال راي دادند كه به دور از هياهوي سياسي، مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم را حل كند نه اينكه شهر به شهر راه بيافتند و از فتنه 88 حمايت كنند. فتنه 88 با آن همه ظلمي كه به نظام كرده و نظام را تا لبه پرتگاه سقوط برده و در مقابل جمهوري اسلامي و ولايت فقيه ايستادگي كردند و مورد حمايت آمريكا اسرائيل و انگليس بودند را مگر مي شود فراموش كرد.

تدبير رهبري و حضور به موقع مردم در مقابل فتنه 88 از فروپاشی نظام جلوگیری کرد

امام جمعه بندرگز اضافه كرد: اگر تدبير، ايستادگي و مقاومت مقام معظم رهبري و حضور به موقع مردم و بصیرت ملت نبود فتنه 88 فرو پاشي جمهوري اسلامي را در پي داشت و نمی توان این موضوع را فراموش کرد، شايد اين زخم ها كهنه شود اما زخم كهنه فراموش نمي شود.

وي بيان كرد: عجيب اينجاست از رئيس جمهور سوال مي كنند چرا مسئولين از دولت قبلي هنوز برداشته نشدند و ايشان هم دستور ميدهد همه عواملي كه در راستاي سياست هاي دولت نيستند را سريعتر برداريد؛ اين ديگر كليد نيست داس است، اين شايسته سالاري نيست جناح سالاري است.

بخشدار بندرگز شتاب زده جایگزین شد

وي ادامه داد: پس از اين صحبت ها بود كه بخشدار ارزشي شهرستان بندرگز را  شتابزده و بدون جايگزين و هماهنگي و در بي خبري نماينده مجلس شوراي اسلامي اين شهرستان و در خفاي كامل حذف كردند و حتي يك خسته نباشيد هم نگفتند.

وي با بيان اينكه حرمت امام زاده را متولي و حرمت بخشداري را فرمانداري واستانداري دارد، افزود: اگر حرمت بخشدار را نداشته باشيد حرمت خودتان زير سوال است. وقتي شما احترام مسئولين را نداريد چگونه توقع احترام را از مردم خواهيد داشت.

وي ضمن قدرداني از موضع گيري مرجعيت و قواي سه گانه در قبال فتنه داعش گفت: از موضع گيري جدي وبسيار عالي رييس جمهوري در قبال فتنه داعش و صهيونيسم بين المللي و روشنگري حكيمانه مقام معظم رهبري تقديرو تشكر دارم.

حجت الاسلام  محمدی ضمن يادآوري ششم تيرماه سالروز سو قصد به مقام معظم رهبري آيت ا.. خامنه اي در مسجد ابوذر تهران، اذعان كرد: خداوند اين ذخيره خود را براي اسلام و انقلاب نگه داشت تا مقام معظم رهبري سكان دار نظام مقدس جمهوري اسلامي شود و بايد شكرگذار به درگاه الهي دراين باره باشيم.

وي در توضيح هفتم تير ماه  سالروز شهادت آيت اوو بهشتي، اظهار كرد: هفتم تيريادآور شهادت مظلومانه سيد شهدا انقلاب اسلامي حضرت آيت ا… بهشتي و 72 تن از ياران ايشان است كه از بهترين خدمت گذاران و دلسوزان و ياران امام راحل بودند كه شهادت ايشان با انفجار دفتر مركزي جمهوري توسط منافقين كور دل اتفاق افتاد.

وي ادامه داد: دكتر بهشتي مجتهد مسلم حوزه علميه، شاگرد برجسته امام راحل بود كه مظلوم زيست و خار چشم دشمنان بود؛ آنهمه تهمت را به جان خريد اما از هدفش عقب نشيني نكرد؛ امام (ره ) درباره ايشان فرمود “مظلوميت آيت ا.. بهشتي از شهادتش براي ما دردناكتر بود”.

وي ضمن يادآوري سخن مقام معظم رهبري درباره شهيد بهشتي،  گفت: به فرموده مقاحضرت آقا “شهيد بهشتي پيشتاز انقلاب و معمار دستگاه قضايي در كشور است”  به همين مناسبت هفته اول تيرماه را هفته قوه قضايي نامگذاري كردند و اين يكي از برزگترين دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي است.

وي ادامه داد: استقرار قوه قضاييه اسلامي و اجراي حدود و احكام اسلامي در اين دستگاه پس از گذشت بيش از 3 دهه رو به پيشرفت است و اميد است كه با عملكرد صحيحف خروجي قوه قضاييه باعث رضايت مردم باشد.
امام جمعه بندرگز با اشاره به جشن هاي ماه شعبان گفت: ماه شعبان با جشن هايش گذشت بزرگترين جشن، جشن ميلاد منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان بود كه متاسفانه  آن را با رقص و ساز و آواز آلوده كردند و دل امام زمان را به درد آوردند.

برخي با رقص و پايگوبي در نيمه شعبان، تيشه به ريشه مذهب مي زنند

وي اعلام كرد: برخي با اين كارها تيشه به ريشه مذهب تشيع و فرهنگ انتظار مي زنند همانهايي كه در آن شب به جاي انتظار موعود و منجي بيشتر منتظر رقص و پايكوبي بودند و به بهانه شادي و نشاط، بساط لاتاي جامعه را جور كردند و مجلس طرب انگيز با ارگ و موسيقي حرام و ساز و آواز و رقص و رقاصي و وضعيت نامناسب حجاب مسير گناه را طي كردند.

حجت الاسلام  محمدی خاطر نشان كرد: اين روزها تبليغ مي كنند ايران و عراق افسرده ترين كشورها هستند چركه اين دو كشور شيعي براي اهل بيت پيامبر عزاداري مي كنند، اينها نمي فهمند كه در عزاداري هم نشاط معنوي است كه اگر كسي اهل ايمان باشد درك مي كند؛ در نمازهاي ما در عبادات ما نشاط است.

وي تاكيد كرد: نشاط در رقص و رقاصي و بي بند و باري نيست كاري كه امروز در سالن هاي تائتر و جنشواره ها انجام مي دهند كه در آن ترويج اختلاط دخترو پسر باهم و تحريك جنسي جوانان و نوجوان و دور كردن آنها از خط اصيل ديانت و تقوا و كشاندن آنها بي بندو باري هويدا است. ادعا مي كننند ما مي خواهيم جامعه را به سوي شادابي ببريم و از حزن و اندوه خارج كنيم.

وي با اشاره به برگزاري جشن هاي زنجيره اي 24 خرداد جشن تدبير و اميد و اعتدال، گفت: گفتند برگزاري اين جشن ها به نشاط جامعه كمك مي كند و تحت عنوان اميد و انتظارجشن برپا كردند با اينكار از نام امام زمان (عج) استفاده ابزاري كردند؛ تنها چيزي كه در آن جشن ها وجود نداشت امام زمان، سخن، منش و خوشنودي بقيه ا.. العظم بود.

امام جمعه شهرستان بندرگز افزود: در اين مراسم فقط دست و سوت بود و تخريب دولت گذشته و حكايت از فتنه گران وفتنه عظيم سال 88 بود.

وي با اشاره به اينكه آقاي روحاني در زمان تبليغات گفته بود به جوانان كشور مي گويم اگر در انتخابات پيروز شدم علاقه اي به جشن گرفتن براي پيروزي ندارم، افزود: ايشان گفته بودند براي شاد بودن مردم و ارتقا رفاه زندگي آنان، رفع غم از چهره آنها و ايجاد محيط علمي با صفا در دانشگاهها، قرار دادن ايران در جايگاه پرغرور در دنيا و در هم شكستن تحريم، ايجاد روابط خوب با دنيا، افزايش صادرات غير نفتي و ايجاد احساس رضايت در مردم تلاش خواهم كرد.

وي اعلام كرد: آقاي روحاني آيا اين شعارهاي تبليغاتي شما تحقق پيدا كرد كه سراسر كشور جشن برگزار كرديد، آيا كليد شما قفل بيكاري را باز كرده كه نكرده، ارزش پول كشورافزايش يافته كه نيافته، تورم را مهار كرده ايد ومردم ديگر مشكل گراني و تورم ندارند كه دارند، خودرو را ارزانتر كرده ايد كه نكرديد؛ هيچ يك از شعارهايتان تحقق نيافته و حتي وام ازدواج كه در 25 سال گذشته تعطيل نشده بود را شما تعطيل كرديد.

بنزيني كه به خود كفايي رسيده بوديم به تعطيلي كشانديد

وي خاطر نشان كرد: بنزيني كه به خود كفايي رسيده بوديم و يكي از افتخارات ملي مطرح شده بود با ادعاي آلودگي به تعطيلي كشانديد و بنزيني را وارد كرديد كه از لحاظ كيفيت نسبت به بنزين داخلي پايين تر و رانت خواري در آن بيشتر شده است.

امام جمعه بندرگز تصريح كرد: چگونه انتخاب خود را سر فرود آوردن ملت در مقابل امام زمان مي دانيد، دچار خود شيفتگي شديد و انتخاب خود را مقدس دانستيد و پاي امام زمان را به ميان كشيديد. مردم را 2 قسمت كرديد و بخشي را عصر حجري خوانده ايد.

وي در خاتمه اعلام كرد: شمايي كه اعلام كرديد خرانه دولت خالي است پس اين جشن ها ظلم به ملت است. چرا هنوز اصرار داريد عملكرد دولت گذشته را زير سوال ببريد؟ زير سوال بردن دولت قبلي نان وآب براي مردم نمي‌شود، مردم مي‌دانند دولت گذشته چه كرده است چون با دل و جان خدمات دولت نهم و دهم را لمس كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.