سه شنبه، ۱۲ فروردین ۹۳ - ۰۷:۴۵

به گزارش میهن پست – همیشه بر سر اینکه کدام سیستم عامل موبایلی از دیگران بهتر عمل می‌کند بحث‌ها و جدال‌های فراوانی صورت…

به گزارش میهن پست – همیشه بر سر اینکه کدام سیستم عامل موبایلی از دیگران بهتر عمل می‌کند بحث‌ها و جدال‌های فراوانی صورت گرفته است. دو سیستم عامل معروف که در بیشتر این بحث‌ها پرطرفدارتر از دیگران هستند و امروزه بیشتر موبایل‌های دنیا از این دو سیستم عامل استفاده می‌کنند، اندروید و iOS هستند.

کمپانی مدیریت اپلیکیشن Crittercism در بررسی که اخیرا انجام داده به این نتیجه رسیده که سیستم عامل اندروید از سیستم عامل iOS پایدارتر است.android-vs-ios-1

این نتیجه از بررسی تعداد دفعات کرش (بسته شدن ناگهانی نرم افزار) شدن نرم افزارها به دست آمده و گزارش از بررسی تعداد دفعات کرش شدن برنامه بر روی موبایل ۱ میلیارد کاربر به دست آمده است و این تفکر اشتباه در مورد سیستم عامل iOS را نقض می‌کند.

نسخه‌های ۶، ۷ و ۷٫۱ سیستم عامل iOS به ترتیب درصد کرش شدن ۲٫۵، ۲٫۱ و ۱٫۷ درصد را داشتند در حالی که نسخه ۲٫۳ اندروید ۱٫۷ و تمام نسخه‌های اندروید پس از بستنی حصیری در مجموع ۰٫۷ درصد کرش را تجربه کردند.

همچنین در این گزارش آمده که بهترین پایداری سیستم عامل اندروید در موبایل‌ها و تبلت‌ها در دیوایس‌های ساخت سامسونگ مشاهده می‌شود. و در سیستم عامل اندروید نرم افزارها در تبلت‌ها بیشتر از گوشی‌های موبایل کرش می‌شوند که این نشان دهنده این موضوع است که گوگل باید فکری به حال بهینه کرده برنامه‌ها برای تبلت‌ها داشته باشد.

در سیستم عامل iOS، آیفون ۵ کمترین کرش را داشته و نسخه ۷٫۱  سیستم عامل iOS نیز کمترین کرش را برای کاربر به همراه دارد. همچنین برنامه‌ها در آیفون نسبت به آی‌پد کرش شدن کمتری را تجربه خواهند کرد.

منبع : گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.