جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۱۰:۵۵

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: سپاهیان و خانواده‌هایشان مراقب برنامه‌ریزی‌های غرب برای ورود ابتذال‌های فرهنگی به کشور باشند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: سپاهیان و خانواده‌هایشان مراقب برنامه‌ریزی‌های غرب برای ورود ابتذال‌های فرهنگی به کشور باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه همدان، سردار “غلامعلی ابوحمزه” پنج‌شنبه هشتم آبان ماه در دومین محفل انس و مودت بازنشستگان و پیشکسوتان سپاه، دو هدف اصلی غرب برای از بین بردن ارزش‌های انقلاب در زمینه فرهنگی را فساد فکری و اخلاقی خواند و ادامه داد: موفقیت‌های سپاه در رضایت ولی فقیه از پاسداران و خانواده‌هایشان است و آنان نیز باید مراقب این دسیسه‌های دشمن باشند.

وی با اشاره به تاثیرات مختلف شبکه‌های ماهواره‌ای ادامه داد: کشورهای غربی روابط ناسالم، مشروبات، بدحجابی با مدل‌های گوناگون را از طریق سی دی و ماهواره ‌ا به خورد جامعه ما می‌دهند تا فساد اخلاقی را در افکار مردم به ویژه جوانان نهادینه کنند.

ابوحمزه تصریح کرد: تهاجم فرهنگی همراه با فساد اخلاقی زمینه و شرایطی را فراهم می‌کند تا مومنین را از اسلام و انقلاب جدا شده و نتوانند از انقلاب و دین خود دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه همه مردم دنیا باید از عاشورا درس عبرت بگیرند در بحث عاشورا سه نکته درس، اخلاق و عبرت را عنوان کرد و افزود: عبرت از عاشورا از اخلاق و درس مهمتر است و هر چه ما بتوانیم از عاشورا عبرت بگیریم راه، هدف و جهت را بهتر از گذشته دریافته و فراز و فرودهای راه ولایت را تشخیص داده و به آن عمل خواهیم کرد.

وی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در باب عبرت‌آموزی از عاشورا تصریح کرد: در ایام محرم و در آستانه عاشورا باید عبرت‌ها را مورد توجه قرار دهیم چرا که نقش ارزنده و ارزشمند یک مومن و مجاهد را در شرایط کنونی و آینده ترسیم می کند.

ابوحمزه سه محور حوادث تلخ عاشورا را دنیاطلبی، ضعف در بصیرت و عدم اطاعت از امام بر حق عنوان کرد و پنج محور اساسی در بصیرت را بصیرت به دین و دشمن، هدف شناسی، راه شناسی، رصد کردن حرکت‌های دشمن و طراحی راهکارهای مبارزه با دشمن خواند.

وی ادامه داد: زمانی که انسان این پنج محور را نداشته باشد دچار ضعف بصیرت می‌شود در حالیکه خودش هم نمی‌فهمد در زمین دشمن بازی می کند.

به گزارش ایسنا، در پایان مراسم گروه تعزیه نیز واقعه عاشورا به ویژه شهادت حضرت علی اصغر طفل شش ماهه امام حسین (ع) را به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *