پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی نصیری بعدازظهر امروز در نشست خبری به مناسبت تاسیس سپاه پاسداران و چهارمین سالگرد تاسیس سپاه حضرت…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی نصیری بعدازظهر امروز در نشست خبری به مناسبت تاسیس سپاه پاسداران و چهارمین سالگرد تاسیس سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شکل گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بر اساس احساس نیاز امام راحل(ره) مبنی بر حفظ و صیانت از انقلاب در سال 58 شکل گرفت، سپاه صرفا یک مجموعه نظامی نیست بلکه دارای ابعاد مختلف است که در همه عرصه ها نیاز انقلاب اسلامی را برآورده می کند.

وی افزود: سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در حوزه اقتصاد مقاومتی با هدف ایجاد ظرفیتهای لازم درباره اشغال زایی، وام هایی تنظیم کرده که واگذار خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران عنوان کرد: سال گذشته در حوزه راهیان نور با استقبال پرشور اقشار مختلف مردم اعم از دانش آموزان و دانشجویان و عموم مردم مواجه بودیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته اعزام کاروان ها به خوبی صورت گرفت.

سردار نصیری گفت: بسیج سازندگی با همکاری بسیج دانشجویی در راستای محرومیت زدایی، سال گذشته طرح های بسیار خوبی را با اعزام گروه های جهادی در فصول تابستان و بهار داشت که در زمینه فعالیتهای فرهنگی و عمرانی اقداماتی مانند بهسازی مدارس، آبرسانی، ساخت غسالخانه و خانه عالم در شهرهای لرستان و کرمانشاه و چهارمحال بختیاری انجام شده است.

وی تصریح کرد: رزمایش گردانهای بیت المقدس و امام علی (ع) و امام حسین (ع)، کنگره بزرگداشت شهدای روحانی در حرم عبدالعظیم الحسنی (ع) و راهپیمایی روز اربعین نیز از دیگر برنامه های سپاه استان تهران در سال 92 بوده است.

سردار نصیری با اشاره به رویکرد سپاه در سال جاری عنوان کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیدند، اقدامات موثری از سوی سپاه انجام می گیرد، در واقع دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی مطالبه ما از پایگاه ها و حوزه های شهرستانهای تحت پوشش است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران بیان داشت: در مناطق مختلف در راستای فعالیتها فرهنگی بومی و محلی بخش های خاص شناسایی شده تا تاثیر گذاری فرهنگ اسلامی به خوبی صورت گیرد.

وی یادآور شد: از اقدامات سپاه سیدالشهدا(ع) که یک سال است روی آن مطالعات لازم انجام می شود،  طرح سلامت روح الله است که سازمانهایی مانند صدا و سیما، بسیج شهرداری، استانداری ها و سایر نهادها و ارگانها می توانند در این زمینه سپاه را یاری دهند.

این مسئول اظهار داشت: در زمینه اقتصاد مقاومتی با ارتقای ظرفیتهای علمی در شهرستانها و بخشهایی که قطب کشاورزی هستند با بسیج کشاورزی جلساتی برگزار شده و برنامه ریزی هایی در راستای ارتقای تولیدات کمی و کیفی صورت گرفته است.

نصیری گفت: برگزاری رزمایشهای بیت المقدس و گردان امام حسین (ع) امام علی (ع) از دیگر برنامه های سال جاری در راستای ارتقا و افزایش حلقه صالحین است.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران از شناسایی آسیبها در حوزه گردشگری خبر داد و افزود: این اقدام مقدمات استفاده خانواده ها از مناطق فرهنگی را به خوبی فراهم می کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *