دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۴

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی بخشنامه الزام…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مدیریت کل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی اداره مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی بخشنامه الزام به سپرده گذاری مدت دار بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد یکدیگر، صرفا از طریق بازار بین بانکی را به نظام بانکی کشور ابلاغ کردند.

در این بخشنامه که به مدیران عامل بانکهای دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و موسسه اعتباری توسعه، کوثر مرکزی و عسکریه، ابلاغ شده آمده است که تودیع سپرده های سرمایه گذاری مدت دار توسط بانکها و موسسات اعتباری نزد یکدیگر در چارچوب بازار بین بانکی، موجب ضابطه مند شدن تعاملات بین بانکها و موسسات اعتباری و کنترل مناسب سپرده های مزبور شده، به کاهش ابهامات و مشکلات احتمالی بروز پدیده ریسک سیستمی و سایر مشکلات مترتب بر آن می انجامد.

علاوه بر این، ساز و کار مزبور، شفاف تر شدن حساب ها و محاسبات مربوط به مواردی همچون نقدینگی را در پی داشته و باعث تحقق سایر اهداف کنترلی بانک مرکزی می شود. از این رو خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمائید تا سپرده گذاری مدت دار بانکها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد یکدیگر، صرفا از طریق بازار بین بانکی ریالی انجام پذیرد.

اقتصام(1)** 9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.