شنبه، ۱۴ اسفند ۹۵ - ۰۸:۲۱
سکونت گاهی مدرن

قبل از توضیح در مورد تبدیل خلاقانه‌ی کارخانه سیمان قدیمی به سکونت گاهی مدرن بد نیست بدانید که این روزها تعداد انگشت شماری…

قبل از توضیح در مورد تبدیل خلاقانه‌ی کارخانه سیمان قدیمی به سکونت گاهی مدرن بد نیست بدانید که این روزها تعداد انگشت شماری از معماران خلاق در سراسر جهان دست به بازسازی مکان های قدیمی و مخروبه ای می زنند که هر یک از این بناها به نوبه خودشان دیدنی و ارشمند می شوند. درست همانند تغییر کاربری یک کارخانه سیمان قدیمی به ویلا و سکونت گاهی مدرن در کشور اسپانیا . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

خرید سکونت گاهی مدرن برای هر شخصی حتما هزینه ای میلیاردی را در بر دارد اما هنگامی که «ریکاردو بوفیل» در سال ۱۹۷۳ میلادی تصادفا با یک کارخانه سیمان قدیمی مربوط به جنگ جهانی اول برخورد کرد، دنیایی از تفکرات و ایده ها به سراغش آمد. این مکان که ۴۵ سال قبل تاسیس شده بود، خیلی زود به خانه ای زیبا و منحصر به فرد تبدیل گشت. این کارخانه که خارج از شهر بارسلونای اسپانیا قرار دارد، به خاطر آلودگی شدید تعطیل شده بود. ریکاردو و تیمش تعمیرات زیادی را در آن انجام دادند.

پس از سال ها تخریب و تغییر کاربری موضعی ، ریکاردو بوفیل معمار با استفاده از پوشش گیاهی خاصی که برای نمای ساختمان ها استفاده می شوند ،  نمای بیرونی کارخانه را نوسازی کرد و فضای داخلی آن را نیز به مکانی خاص و البته به سکونت گاهی مدرن برای زندگی و کار تبدیل کرد.

با این حال این معمار خلاق اسپانیایی توانست یک کارخانه سیمان قدیمی را که قبلا تنها در آن چیزی جز آشغال و آلودگی مشاهده نمی شد ، اکنون به مکانی سبز و قابل سکونت تبدیل کند و به نوبه خود خلاقیت معمارانه اش را با خلق سکونت گاهی مدرن از دل یک کارخانه سیمان قدیمی به تمامی جهان معرفی کند.

با هم تصاویری از تبدیل خلاقانه‌ی کارخانه سیمان قدیمی به سکونت گاهی مدرن را در میهن پست تماشا می کنیم.

منبع   boredpanda

یک دیدگاه برای “تبدیل خلاقانه‌ی کارخانه سیمان قدیمی به سکونت گاهی مدرن + عکس”

  1. مهران گفت:

    خیلی قشنگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.