چهارشنبه، ۲۷ بهمن ۹۵ - ۰۶:۴۵
سیاره های نزدیک به منظومه شمسی

سال هاست که دانمشندان حوزه هوافضا در صدد کشف سیاره های نزدیک به منظومه شمسی هستند که در این میان به تازگی آمار…

سال هاست که دانمشندان حوزه هوافضا در صدد کشف سیاره های نزدیک به منظومه شمسی هستند که در این میان به تازگی آمار جدید از این سیارات رسانه ای شده است و محققان در جستجوی حیات خارج از زمین ۶۰ سیاره جدید کشف کرده اند که نزدیک منظومه شمسی دور ستاره ها می چرخند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشف سیاره های نزدیک به منظومه شمسی که این روزها از مرز ۶۰ تا گذشته است توسط گروهی از محققان بین المللی به رهبری دانشگاه هرتفوردشایر انجام شده است.

سیاره های نزدیک به منظومه شمسی

جالب است بدانید که در میان سیاره های نزدیک به منظومه شمسی که جدیدا کشف شده است ، یک سیاره ابرزمینی – سیاره ای فراخورشیدی – با حرارت بسیار زیاد وجود دارد که Gliese ۴۱۱b نامیده می شود و سطح صخره ای دارد و البته Gliese۴۱۱b چهارمین سیاره نزدیک به منظومه شمسی است.

محققان معتقدند این سیاره نشان می دهد  تمام ستاره های  نزدیک به خورشید دارای سیاره هایی هستند که دور آن ها می چرخند و برخی از آن ها حتی شبیه زمین هستند.

محققان همراه ۶۰ سیاره جدید که اصولا سیاره فرا خورشیدی معروف هستند ، شواهدی از ۵۴ سیاره دیگر نیز یافته اند. بنابراین احتمالا تعداد کل سیاره های جدید به ۱۱۴ سیاره خواهد رسید.این نتایج براساس مشاهدات ۶۱ هزار دانشمند از ۱۶۰۰ ستاره طی بازه زمانی ۲۰ ساله و توسط دانشمندان آمریکایی انجام شده است.

سیاره های نزدیک به منظومه شمسی

دکتر میکو تومی رهبر این تحقیق می گوید: واقعا جالب است که دور تمام ستاره های نزدیک ما سیاره ای درحال دور زدن است. به هرحال این سیاره ها به انسان کمک می کند درک بهتری از فرایندهای تشکیل سیستم سیاره ها بیابند و اهداف جالبی برای بررسی های آتی فراهم می کنند.

[highlight]منبع[/highlight]  dailymail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *