دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت عصر دوشنبه در پایان جلسه شورای اداری استانداری قم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت عصر دوشنبه در پایان جلسه شورای اداری استانداری قم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه دولت نسبت به تعهداتش درباره اوراق مشارکت و فاینانس عمل خواهد کرد اظهار داشت: امروز جلسه‌ای هم با شهردار محترم و اعضای شورای شهر داشتیم تا نسبت به افزایش اوراق مشارکت تا 330 میلیارد تومان برنامه‌ریزی شد که معاونت برنامه‌ریزی استانداری این کار را پیگیری می‌کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره تدوین برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تدوین این برنامه در دستور کار دولت قرار گرفته و کارگروه‌های مختلف مشغول تهیه و تنظیم آن هستند.

سخنگوی دولت با اشاره به واگذار کردن تدوین برنامه‌ استان‌ها به مدیران استانی افزود: از مدیران استان قم هم درخواست کردم با مساعدت اندیشمندان و به ویژه مراکز دینی و مراجع تقلید برنامه فرهنگی کشور را به ما بدهند.

وی ادامه داد: از مدیران قمی انتظار داریم هم برنامه ششم استان خود را تدوین کنند و هم برنامه فرهنگی کل کشور را.

نوبخت اظهار امیدواری کرد با این هماهنگی میان دولت و مدیران استانی وجود دارد، برنامه خوبی برای کشور و استان تدوین خواهد شد.

وی در زمینه کاهش نرخ نفت ابراز داشت: ما در حال حاضر تلاش می‌کنیم مدیریت تخصیص را سرلوحه کار خود قرار دهیم یعنی تا آنجا که امکان دارد بودجه‌های جاری را کنترل کرده و آنها را به سوی اعتبارات عمرانی سوق دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: الان هم تمام اعتبارات جاری را تخصیص نداده‌ایم و تنها در زمینه اعتبارات عمرانی تخصیص صد درصد بوده چرا که معتقدیم باید صرفه‌جویی بیشتر صورت بگیرد.

نوبخت با اشاره به اینکه کاهش قیمت بر تأمین منابع مالی تأثیر می‌گذارد ابراز داشت: البته این کاهش قیمت تأثیر خود را در کوتاه مدت نشان نخواهد داد چرا که مبالغ حاصل از فروش نفت با وقفه وارد خزانه می‌شود اما در عین حال تلاش می‌کنیم با مدیریت تخصیص به این مشکل غلبه کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.