پنجشنبه، ۲۷ اسفند ۹۴ - ۱۱:۵۹

سیاه‌ترین ماده کربنی زمین در حالی توسط توسط محققان ساخته شد که این ماده سیاه‌ترین ماده ای است که تا به امروز توسط…

سیاه‌ترین ماده کربنی زمین در حالی توسط توسط محققان ساخته شد که این ماده سیاه‌ترین ماده ای است که تا به امروز توسط انسان ها تولید شده است.به عبارتی دیگری ماده سیاه نوعی از ماده است که فرضیه موجود آن در اخترشناسی و کیهان‌شناسی ارائه شده تا پدیده‌هایی را توضیح دهد که به نظر می‌رسد ناشی از وجود میزان خاصی از جرم باشند که از جرم موجود مشاهده‌شده در جهان بیشتر است. با میهن پست همراه شوید.

سیاه‌ترین ماده کربنی ساخته شده توسط بشر به حدی تاریک است که نورهای برخوردی را به طور کامل به خود جذب کرده و جالب است بدانید که تولید این ماده با الهام از یک سوسک کاملا سفید بوده است. محققان امیدوارند با در اختیار داشتن این ماده فوق سیاه بتوانند به تولید و توسعه پنل های خورشیدی بهتر و کارآمدتری دست پیدا کنند که ساخت این پنل ها را با تغییرات جدیدی مواجه کند.

البته باید گفت که ماده سیاه جدید ساخته شده بیش از ۹۹ درصد از نور را که از زوایای مختلف به آن تابیده می شود جذب می کند. در نتیجه این ماده ۲۶ درصد تیره تر از نانولوله های کربنی است که تا پیش از این ساخته شده و تیره ترین ماده ساخت بشر محسوب می شدند.

بد نیست بدانید که برترین شیوه برای جذب انرژی، ماده تیره ای است که می تواند تابش نور را از تمامی زوایا و polarisations دریافت کند. ساخت ماده ای کاملا تاریک غیر ممکن است.

سیاه‌ترین ماده کربنی زمین

با این حال ماده ای که به دلیل تاریک بودنش بتواند تمامی انرژی های اطراف را دریافت کرده و بدون هیچ گونه اتلاف انرژی تمام انرژی دریافت کرده را ساطع کند. محققان امیدوارند با ساخت چنین ماده های تاریکی بتوانند به ساخت مواد بهتر و کارآمدتری برای پنل های خورشیدی دست پیدا کنند.

افرادی که از نزدیک این ماده سیاه را مشاهده کرده اند، معتقدند که تماشای این ماده تاریک نه تنها بسیار عجیب است بلکه شدت تاریکی این ماده آنقدر زیاد است که چشم انسان قادر به درک آن نیست. در ساخت این ماده تاریک از نانوذرات میله ای بسیار کوچک استفاده شده که روی یک گوی نانوذرات با قطر ۳۰ نانومتر قرار گرفته بودند. محققان در ادامه بررسی های خود و با تاباندن نور لیزر در این ماده موفق به خلق یک منبع نوری جدید شدند.

 در پایان بد نیست بدانید که وجود مادهٔ تاریک از آثار گرانشی آن بر روی ماده مرئی و همگرایی گرانشی تابش پس‌زمینه نتیجه‌گیری می‌شود و فرضیه آن نخستین بار به این منظور مطرح شد که اختلاف میان محاسبات جرم کهکشان‌ها و کل جهان از دو روش استفاده از دینامیک و نسبیت عام و یا از طریق جرم مواد روشنی (ستاره‌ها و گاز و غبار میان‌ستاره‌ای و ماده میان‌کهکشانی) که این اجرام در بر دارند را توضیح دهد.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.