سه شنبه، ۲۵ مهر ۹۶ - ۰۳:۲۹
سیاه‌چاله‌های مینیاتوری‌

سیاه‌چاله‌های مینیاتوری‌ که بین زمین و خورشید عبور می کنند؟ طرح سوال دیگری توسط دانشمندان است که این روزها مورد توجه خاص کیهان…

سیاه‌چاله‌های مینیاتوری‌ که بین زمین و خورشید عبور می کنند؟ طرح سوال دیگری توسط دانشمندان است که این روزها مورد توجه خاص کیهان شناسان و فیزیک دانان قرار گرفته است. اگر چه سیاه‌چاله‌ها به عنوان هیولاهای فضای بیکران همچنان پس از ۸۰ سال، در زمره عجایب و سوالات بی پاسخ علم قرار دارند اما دانشمندان اخترفیزیک و کیهان‌شناسان تاکنون در حدود ۸۰ درصد از ماهیت ماده تاریک را که تشکیل‌دهنده سیاه‌چاله‌هاست، شناسایی کرده‌اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

که در این میان کشف تازه کیهان‌شناسان در فضای بی‌نهایت نشان می‌دهد که سیاه‌چاله‌های مینیاتوری‌ای وجود دارند که در سپیده‌دم تشکیل می‌شوند و همانند گلوله‌های کیهانی به یکدیگر برخورد می‌کنند و پدیده‌های عجیبی را رقم می‌زنند.

این بخش از ماده تاریک همان بخشی‌ است که جاذبه لازم برای تشکیل سیاه‌چاله و گردهم‌آوری دیگر ذرات را فراهم می‌کنند. سیاه‌چاله‌ها با جرم‌های نجومی و جاذبه‌ای نزدیک به بی‌نهایت از یک راز تشکیل شده‌اند که کائنات را به درون خود می‌بلعند اما اکنون نمونه‌های تازه کشف‌شده این پدیده، حتی عجیب‌تر نیز شده است.

براساس اعلام محققان کیهان‌شناسی و اخترفیزیک، در کائنات میلیاردها سیاه‌چاله مینیاتوری وجود دارد که پیوسته با سرعت‌های عجیبی با یکدیگر برخورد می‌کنند. این سیاه‌چاله‌های مینیاتوری جرم‌های بسیار کوچکی دارند که سنگین‌ترین آنها تقریبا هم‌وزن ماه و کوچک‌ترین آنها اندازه یک دنباله‌دار است. این پدیده‌های مینیاتوری تمامی ویژگی‌های یک سیاه‌چاله را در خود دارند و این بدان معناست که بسیار چگال هستند.

سیاه‌چاله‌های مینیاتوری‌

توضیح اینکه یک سیاه‌چاله با وزن کره ماه، قطری معادل ۰/۲۵ میلی‌متر یا اندازه تار موی انسان دارد. کیهان‌شناسان همچنین اعلام کرده‌اند که سیاه‌چاله‌هایی با اندازه‌های کوچک‌تر از یک اتم نیز وجود دارند و این پدیده‌ها با سرعت‌های سرسام‌آور در کائنات در حال حرکت هستند.

متخصصان اخترفیزیک عبور یکی از این سیاه‌چاله‌های مینیاتوری از میان زمین و خورشید را طی ۱۰۰ میلیون‌ سال برآورد می‌کنند و این بدان معناست که در طول دوران حیات انسان‌ روی کره‌ زمین این اتفاق نیفتاده و بعید است که رخ دهد. بنابراین در صورتی که یکی از این سیاه‌چاله‌های مینیاتوری از فضای بین زمین و خورشید (فاصله زمین و خورشید ۲/۵ میلیون کیلومتر است) عبور کند، تمامی ماهواره‌های ساخت دست بشر دچار اختلال می‌شوند و حتی ممکن است بسیاری از آنها از مدار خود خارج شوند.

قدرت جاذبه یک سیاه‌چاله به‌ قدری زیاد است که حتی نور نیز نمی‌تواند از آن فرار کند. پدیده ماده تاریک طی سال‌های اخیر با کمک رصد میدان‌های گرانشی کشف و مورد بررسی قرار گرفته است و مشخص شده بزرگ‌ترین سیاه‌چاله های کائنات که تقریبا از زمان «انفجار بزرگ» تاکنون قدمت دارد، جرم بین ۲۰ تا ۱۰۰ برابر جرم خورشید دارد.

[highlight]منبع [/highlight]   sciencealert

2 دیدگاه برای “سیاه‌چاله‌های مینیاتوری‌ که بین زمین و خورشید عبور می کنند + عکس”

  1. همايون گفت:

    چقدر چاله داره 😐

  2. Iliya گفت:

    این چرت و پرتا چیه دیگه همچین سیاهچاله ای اگه وجود داشت هم زمین هم خورشید رو می کشید داخل خودش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.