شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل از شبکه المنار: “سید حسن نصرالله” در آغاز سخنان خود با ابراز تسلیت به خانواده مجاهدین…

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل از شبکه المنار: “سید حسن نصرالله” در آغاز سخنان خود با ابراز تسلیت به خانواده مجاهدین مقاومت که جان خود را در راه این جریان از دست دادند گفت: امروز باید در مورد مناسبت گرامیداشت شیخ مصطفی قصیر، اوضاع لبنان و سوریه سخن بگوبم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زمانیکه از پیروزی، دستاورد، جهاد، تلاش و ایثار صحبت می کنیم ما به شکل عمومی بدون اینکه اسامی افرادی را بیاوریم، سخن می گوییم گفت: ما در برابر مناسبتی دردآور همچون فقدان “شیخ مصطفی قصیر” قرار گرفتیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پرونده انتخاب رییس جمهوری این کشور گفت: متهم کردن حزب الله به سوءاستفاده از پرونده ریاست جمهوری امر جدیدی نیست.

وی خطاب به گروه های سیاسی لبنانی با بیان اینکه شخصیتی را که دارای جایگاهی در بین مسیحیان است و ملی گرایی خود را به اثبات رسانده برای کرسی ریاست جمهوری انتخاب کنید تاکید کرد: حزب الله آماده پذیرش چنین شخصیتی برای ریاست جمهوری است.

سید حسن نصرالله افزود: حزب الله همه را به تلاش جدی و فعالانه برای انتخاب ریاست جمهوری دعوت می کند و در انتظار برقراری گفتگو بن جریان آزاد ملی و جریان المستقبل است.ما تمامی طرف ها را به تلاش برای دستیابی به راه حل در مورد انتخاب رییس جمهوری جدید فرا می خوانیم.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه کسانی هستند که می گویند انتخاب رییس جمهوری لبنان به مذاکرات بین تهران و ریاض وابسته است تاکید کرد: همه می دانند که ایران چیزی را بر متحدان و دوستانش نه در لبنان و نه در سوریه و نه در هیچ کجای دیگر تحمیل نمی کند.

وی با اشاره به اینکه حزب الله خواهان ادامه یافتن خالی ماندن کرسی ریاست جمهوری لبنان نیست افزود: باید تلاش واقعی را برای این موضوع به کار گرفت و ما به عنوان مردم لبنان به دنبال انتخاب ریاست جمهوری هستیم.

“نصرالله” با تاکید بر اینکه به رغم آنچه که در منطقه در جریان است، اجماعی بین المللی و منطقه ای برای برقراری ثبات در لبنان به وجود آمده است گفت: ما خواهان برقراری امنیت، صلح، آرامش و ثبات در لبنان هستیم.

وی بر اجرای طرح امنیتی و همکاری با تمامی سطوح دولتی و نظامی برای توقف خشونت مذهبی تاکید کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سوریه هم پرداخت و گفت: آنچه در سوریه رخ داد نشان از مشارکت گسترده مردم سوریه در انتخابات بود که دستاوردی تاریخی و بزرگ برای دولت و ملت این کشور به شمار می رود.

“سید حسن نصرالله” در ادامه با اشاره به اینکه غرب برای ممانعت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه تلاش کرد و آمریکا و دوستان منطقه ای این کشور در این مورد تهدیداتی به خرج دادند افزود: این تهدیدات و فشارها بر موضع نظام سوریه تاثیری نداشت و تصمیم آن را تغییر داد.

وی با بیان اینکه آنچه که رییس ائتلاف مخالفان سوری به مردم سوریه در مورد باقیماندن در منازلشان در روز انتخابات گفت، مضحک و دلیلی بر شکست این گروه است اضافه کرد: صحنه رخ داده در برابر سفارت سوریه در لبنان نه فقط جریان 14 مارس بلکه دوستان سوریه هم شگفت زده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.