سه شنبه، ۱۹ فروردین ۹۳ - ۱۲:۳۴

به گزارش میهن پست –  سیروس مقدم از ساخت سریال تازه خود با نام “مدینه” برای رمضان سال 93 خبر داد که روایت…

به گزارش میهن پست –  سیروس مقدم از ساخت سریال تازه خود با نام “مدینه” برای رمضان سال 93 خبر داد که روایت زنی بنام مدینه است.

در تشریح جزئیات سریال تازه خود اظهار کرد: سریال مدینه که نگارش آن را سعید نعمت الله برعهده دارد به زودی وارد مرحله تولید می شود و من فکر می کنم این درخشان ترین همکاری ما دو نفر خواهد بود. سریال روایت زنی است که هم قهرمان است و هم ضد قهرمان. او مدینه نام دارد و دچار فراز و نشیب هایی می شود.

وی افزود: این قصه کاملا زنانه است و ویژگی های خاص خود را دارد.

نمی دانم اگر جای مدینه بودم چه می کردم

مقدم در پاسخ به اینکه  آیا این اثر مثل “تا ثریا” دارای فضایی کاملا زنانه است؟ اظهار کرد: این سریال از آن کار هم زنانه تر است و فضای اجتماعی اقتصادی دارد. محوریت قصه درباره زنی است که اقتصاد یک خانواده را می چرخاند. در ادامه ناملایماتی سراغ او می آید و دچار فراز و نشیب هایی شده و به چالش و بحرانی می رسد که نمی شود تصور کرد اگر من جای او بودم چکار می کردم.

سریال را به رمضان می رسانیم

این کارگردان یادآور شد: 10 قسمت متن نوشته شده و کار ادامه دارد تا دو هفته دیگر بخش های دیگری از آن هم آماده می شود تا برای ساخت و رسیدن به ماه رمضان مشکلی نداشته باشیم.

سیروس مقدم یادآور شد: فکر می کنم دو هفته دیگر کار را کلید می زنیم شاید کمی از سریال همزمان با پخش تصویربرداری شود اما نعمت الله نگارش فیلمنامه را از 3-4 ماه قبل آغاز کرده و با همفکری هم جلو می رویم انتخاب بازیگران و لوکشین ها نیز انجام شده است.

نویسنده ای که فیلمنامه را به امان خدا رها کند جدی نمی دانم

وی در پاسخ به اینکه نعمت الله مثل همیشه این بار هم سر صحنه تصویربرداری حاضر خواهد بود یا خیر تصریح کرد: من نویسنده ای را که از فیلمنامه اش مراقبت نکند کنار فیلمنامه نباشد و آن را به امان خدا رها کند نویسنده خیلی جدی نمی دانم.

کارگردان بیش از 25 سریال ادامه داد: نویسنده باید از متنش حفاظت کند چون هر لحظه ممکن است احتیاج به بازنویسی یا دورخوانی شود و این خود نویسنده است که باید تغییرات لازم را در کارش اعمال کند و من حق ندارم در فیلمنامه دست ببرم. حسن سعید نعمت الله و محسن تنابنده این است که در کنار فیلمنامه از آن مراقبت می کنند.

این کهنه کارگردان تلویزیون درباره بازیگران سریال جدیدش توضیح داد: بازیگران تقریبا انتخاب شده اند و نقش مدینه را به پریوش نظریه سپرده ام که مدتها دلم می خواست با او همکاری داشته باشم. او چهره تازه ای برای تلویزیون و برای این نقش خیلی مناسب است.

حضور متفاوت بازیگران در سریال تازه مقدم

وی در پایان تاکید کرد: مجید صالحی از دیگر بازیگران ما است که او را در نقش کاملا متفاوتی خواهید دید. آتیلا پسیانی، شبنم مقدمی، مهرداد صدیقیان و مهدی سلطانی از دیگر بازیگران این کار هستند که حضور متفاوتی از آنها را شاهد خواهید بود.

“مدینه” سریال رمضانی شبکه یک را زینب تقوایی تهیه خواهد کرد. وی پیش از این به عنوان تهیه کننده سریال دودکش حضور داشته است.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *