یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۵۱

احمدرضا شامبیاتی، مدیرکل امور مالیاتی شمیرانات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در خصوص آخرین آمار از ارائه اظهارنامه‌های الکترونیکی و پرداخت…

احمدرضا شامبیاتی، مدیرکل امور مالیاتی شمیرانات در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در خصوص آخرین آمار از ارائه اظهارنامه‌های الکترونیکی و پرداخت مالیات در تیر ماه جاری اظهار داشت: با توجه به سیاستهای اقتضایی سازمان امور مالیاتی کشور، تلاشهای همکاران و  تعامل دو سویه ما بین سازمان و مجامع امور صنفی، استقبال بهتری در خصوص اجرای ماده 158 (خود اظهاری) انجام شده است.

وی ادامه داد: آمار اظهارنامه‌ها تا کنون نسبت به سال گذشته سیر صعودی داشته و امید است تا فرصت باقیمانده تا 31 تیرماه نیز با تمهیداتی که انجام پذیرفته، روند صعودی ادامه یابد.

مدیرکل امور مالیاتی شمیرانات گفت: مالیات قسمتی از درآمد یا ثروت افراد است که بمنظور تامین بخشی از هزینه های عمومی و حفظ منابع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی کشور، بموجب قانون بوسیله دولت وصول می شود.  

شامبیاتی تصریح کرد: در خصوص مالیات بر در آمد مشاغل بعنوان فصل چهارم از مالیات بر درآمد بعد از درآمد های املاک، کشاورزی و حقوق در قانون تعریف شده است و صاحبان مشاغل باید طبق قانون برای پرداخت مالیات خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.