سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۳

نبی هزارجریبی در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری سیزدهمین یادواره نمایندگان فقید استان در 25 اردیبهشت خبر داد و افزود: بنیاد شهید…

نبی هزارجریبی در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری سیزدهمین یادواره نمایندگان فقید استان در 25 اردیبهشت خبر داد و افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران نمایندگان استان را شهید نمی داند و اعلام شده عنوان شهید برای این عزیزان در صورت دستور از مراجع بالا مجاز است.

وی ادامه داد: بارها نامه از طرف ستاد یاک 40 به بنیاد شهید و مراجع بالاتر کشوری ارسال شده تا این افراد را، شهید حساب کنند ولی آنها اختصاص نام شهید را برای این افراد ممکن نمی دانند.

وی ضمن قدردانی از پیگیری های مستمر مسئول ستاد بزرگداشت نمایندگان شهید استان، اذعان کرد: علی کلاتی سالهاست که مسئولیت این ستاد را برعهده دارد و مکاتبات زیادی با بنیاد شهید داشته اما با توجه به پیگیری های ایشان تاکنون پاسخی قانع کننده ای داده نشده است.

هزارجریبی تصریح کرد: نمایندگان استان در راه خدمت به مردم و حین ماموریت اداری درگذشتند دلیل اینکه بنیاد شهید تاکنون آنها را شهید اعلام نکرده را نمی دانم.

شهید نداستن نمایندگان استان توسط بنیاد شهید اصل موضوع را عوض نمی کند

وی با بیان اینکه این افراد در نزد خدا و مردم شهید هستند، اذعان کرد: شهادت نیتی بود که نمایندگان استان به قصد خدمت داشتند و به آن رسیدند اینکه بنیاد شهید آنها را شهید نداند خیلی در اصل موضوع تفاوت ندارد.

در ادامه مسئول ستاد بزرگداشت نمایندگان شهید استان ضمن یادآوری اینکه سقوط  هواپیمای یاک 40 در دولت خاتمی رخ داده بود، گفت: مکاتبات زیادی در دولتهای مختلف انجام دادیم اما پاسخ قانع کننده ای داده نشده است.

علی کلاتی اذعان داشت: ادله ای آوردیم که مشابه حادثه سقوط هواپیما برای سپاه و خبرنگاران در مانور رخ داد و این افراد شهید اعلام شدند درحالی که پس از گذشت 13 سال بنیاد شهید هنوز نمایندگان استان را شهید نمی داند.

سیزدهمین یادواره نمایندگان شهید استان گلستان در 3 مراسم برگزار می شود که اولین مراسم ساعت 16الی 17و30  روستای تخشه محله در مزار شهید هزار جریبی، ساعت 18 الی 19 و 30 امام زاده عبدالله گرگان در مزارشهید قندهاری و مراسم متمرکز در مصلی گرگان ساعت 20 در مصلی گرگان همراه با نماز مغرب و عشاء به امامت آیت الله نورمفیدی و سخنرانی علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.