یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و یكمین جلسه علنی رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ظهر یکشنبه در تالار شورا برگزار…

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و یكمین جلسه علنی رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ظهر یکشنبه در تالار شورا برگزار شد و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد اساسنامه مركز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد را كه مشتمل بر یك مقدمه، 13 ماده و سه تبصره بود را تصویب كردند.

در اساسنامه مركز پژوهش های شورای اسلامی شهر اهدافی از جمله شناسایی واقعیت های جدید و مطلوب برای آینده شهر و تسری آن در بدنه نظام شهری، تصمیم سازی برای شورای اسلامی شهر به منطور اتخاذ تصمیم های درست، پاسخگویی به نیازهای پژوهشی شورا، كمك به حاكمیت تفكر راهبردی در شورا، بهره گیری،‌ همسویی و انسجام بخشی به فعالیت های پژوهشی مرتبط با مدیریت شهری در نظر گرفته شده است.

همچنین مهمترین وظایفی كه برای مركز پژوهش های شورای اسلامی شهر در نظر گرفته شده می توان از تهیه و تدوین چشم انداز،‌اهداف، راهبردها و سیاست های كاری شورا، تعریف و مدیریت انجام طرح های بنیادین و اساسی شهری، انعكاس یافته های پژوهشی و نتایج مطالعات، انجام فعالیت های پژوهشی، مطالعه،‌ بررسی و ارائه نظرهای كارشناسی در خصوص طرح ها و لوایح ارجاعی، آسیب شناسی وضعیت موجود مدیریت شهری نام برد.

از دیگر مصوبات جلسه شورای اسلامی شهر مشهد،‌ تصویب راه اندازی سیستم ثبت هزینه های كارشناسی توسط شهرداری به منظور تعدیل ارجاع كارشناسی در شهرداری و سازمان های تابعه بود.

بر اساس این مصوبه شهرداری موظف است با طراحی و استقرار سیستم ثبت هزینه های كارشناسی برای هر یك از كارشناسان رسمی دادگستری و انجام كنترل های لازم و قابلیت دسترسی و رؤیت كلیه مدیران شهرداری در هر زمان برای تصمیم گیری ارجاع كارشناسی اقدام و تا ابتدای سال 94 آن را اجرایی كند.

در پایان لایحه مربوط به قرارداد مشاركت اجرای پروژه صدف مورد نقد و بررسی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد قرار گرفت و به علت عدم تناسب بین میزان فضاهای مسكونی و فضای در نظر گرفته برای پاركینگ مجدد به كمیسیون امور اقتصادی،‌ سرمایه گذاری و مشاركت ها برگشت داده شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *