پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، علیخان سلیمانی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگارن با اشاره به بارش شدید باران و وقوع سیل طی…

به گزارش خبرنگار مهر، علیخان سلیمانی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگارن با اشاره به بارش شدید باران و وقوع سیل طی روز گذشته در رابر اظهار داشت: با توجه به تعطیلی های اخیر تعداد زیادی گردشگر در این منطقه حضور داشتند که با تلاش نیروهای امدادی هیچ گونه گزارشی از خسارت جانی در اثر وقوع سیل در رابر نداشتیم.

وی به گرفتار شدن 600 خودرو در سیلاب اشاره و تصریح کرد: حدود دو هزار گردشگر در منطقه حضور داشتند که نیروهای هلال احمر، نیروی انتظامی و راه و شهرسازی تا ساعت 24 شب گذشته به آنها امدادرسانی کردند.

سلیمانی میزان بارش ها را بیش از پیش بینی های دانست و اذعان داشت: بارش باران طی روز گشذته در رابر سه ساعت به طول انجامید.

این مسئول گفت: خسارت های زیادی به بخش کشاورزی، راهها و عمرانی وارد شده است که میزان دقیق این خسارت ها در دست بررسی بوده و به زودی اعلام می شود.

فرماندار رابر از تشکیل ستاد مدیرت بحران در پی وقوع سیلاب در این شهرستان خبر داد و افزود: خوشبختانه ها تمامی راه های اصلی شهرستان باز بوده و عبور و مرور در آنها جریان دراد.

وی از مسدود بودن برخی راههای روستایی و کوهستانی در اثر بروز سیلاب خبر داد و اذعان داشت: روز گذشته ارتباط 20 روستا با مرکز شهرستان رابر قطع شده بود.

این مسئول از اسکان اضطراری 700 نفر خبر داد و یادآور شد: بیشتر گردشگران از استان های هرمزگان و شهرستان های استان کرمان بودند که در حاشیه رودخانه به گردش و تفریح مشغول بودند.

فرماندار رابر با اشاره به فعالیت سامانه بارش زا  تا عصر امروز در جنوب شرق کشور، یادآور شد: با توجه به احتمال وقوع سیلاب از مردم می خواهیم که از حضور در حاشیه رودخانه ها جدا خودداری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.