سیلاب راه اصلی لاهیجان به لنگرود را مسدود کرد

فرماندار لاهیجان گفت: بارش شدید باران بالغ بر 500 میلیون تومان به تاسیسات مردمی آسیب رساند.

کاظم کسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، گفت: بارش باران که از عصر روز یکشنبه آغاز شد به دلیل راه افتادن سیلاب باعث مسدود شدن راه ارتباطی اصلی لاهیجان به لنگرود شد.

وی ادامه داد: در دو منطقه دیزیون لاهیجان و دیوشل لنگرود آبگرفتگی بسیار شدید بوده است و بیش از 50 خانه مسکونی و 40 مغازه دچار آبگرفتگی شدند که پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 500 میلیون تومان به تاسیسات مردمی آسیب رسیده باشد.

کسرایی افزود: در حال حاضر نیز در دهستان لیل و هفت روستای این شهرستان به دلیل رانش، تخریب پل و… راه ارتباطی مسدود شده است و همچنین تخریب منازل و سقوط درخت بر روی منزل مسکونی خوشبختانه هرچند که آسیب جانی به همراه نداشته است اما سبب شده که وقت زیادی از نیروهای امدادی برای این امر صرف شود و بنیاد مسکن استان با اعزام امکانات و نیروهای خود به کمک مردم این بخش شتافته است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند که بارش باران در شهرستان لاهیجان ادامه دارد اما از شدت آن کاسته شده و ما در تلاشیم راه‌های ارتباطی برخی از روستاها را که مسدود شده بازگشایی کنیم و امیدواریم با فروکش کردن آب شرایط به وضع عادی برگردد.

کسرایی در پایان متذکر شد: در مسیر اصلی لاهیجان به لنگرود هنوز هم به دلیل بالا بودن حجم آب تردد به کندی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*