دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۰۷

فرماندار لاهیجان گفت: بارش شدید باران بالغ بر 500 میلیون تومان به تاسیسات مردمی آسیب رساند. کاظم کسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

فرماندار لاهیجان گفت: بارش شدید باران بالغ بر 500 میلیون تومان به تاسیسات مردمی آسیب رساند.

کاظم کسرایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، گفت: بارش باران که از عصر روز یکشنبه آغاز شد به دلیل راه افتادن سیلاب باعث مسدود شدن راه ارتباطی اصلی لاهیجان به لنگرود شد.

وی ادامه داد: در دو منطقه دیزیون لاهیجان و دیوشل لنگرود آبگرفتگی بسیار شدید بوده است و بیش از 50 خانه مسکونی و 40 مغازه دچار آبگرفتگی شدند که پیش‌بینی می‌شود بالغ بر 500 میلیون تومان به تاسیسات مردمی آسیب رسیده باشد.

کسرایی افزود: در حال حاضر نیز در دهستان لیل و هفت روستای این شهرستان به دلیل رانش، تخریب پل و… راه ارتباطی مسدود شده است و همچنین تخریب منازل و سقوط درخت بر روی منزل مسکونی خوشبختانه هرچند که آسیب جانی به همراه نداشته است اما سبب شده که وقت زیادی از نیروهای امدادی برای این امر صرف شود و بنیاد مسکن استان با اعزام امکانات و نیروهای خود به کمک مردم این بخش شتافته است.

وی خاطرنشان کرد: هر چند که بارش باران در شهرستان لاهیجان ادامه دارد اما از شدت آن کاسته شده و ما در تلاشیم راه‌های ارتباطی برخی از روستاها را که مسدود شده بازگشایی کنیم و امیدواریم با فروکش کردن آب شرایط به وضع عادی برگردد.

کسرایی در پایان متذکر شد: در مسیر اصلی لاهیجان به لنگرود هنوز هم به دلیل بالا بودن حجم آب تردد به کندی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *