دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۷

به گزارش ایرنا، بیژن زندیه عصر روز یکشنبه در نشست ستاد بحران شهرستان بیجار با تشریح وضعیت فعلی مناطق و روستاهای سیل زده…

به گزارش ایرنا، بیژن زندیه عصر روز یکشنبه در نشست ستاد بحران شهرستان بیجار با تشریح وضعیت فعلی مناطق و روستاهای سیل زده افزود: در سیل و بارش های اخیر بخش های کشاورزی، آبرسانی و راه روستایی بیشترین خسارت را متحمل شدند.

وی وضعیت فعلی مناطق و روستاها را عادی خواند و گفت: عوامل طبیعی دستکاری شده توسط انسان و تخریب ها و تصرفات منابع طبیعی در افزایش خسارت و هجوم سیل نقش موثری داشتند و اگر طبیعت و عوامل طبیعی توسط مردم منطقه آسیب نمی دید، سیل خسارتی ایجاد نمی کرد.

وی با بیان اینکه در بخش راه روستایی و پل های ارتباطی بیش از پنج میلیارد ریال خسارت ایجاد شده است گفت: بیشترین خسارت در بخش محصولات کشاورزی شامل گندم، جو، باغات انگور، مزارع گندم، صیفی جات و شبکه آبرسانی بوده است.

زندیه افزود: به محض پیش آمدن چنین اتفاقاتی، لازم است اعضای ستاد در محل وقوع حادثه حضور داشته باشند و به ارتباط و نوع کار توجه نکنند و همه باید پاسخگوی مردم باشند.

وی به عدم پوشش سیستم مخابرات در نقاطی از شهرستان اشاره کرد و گفت: برای مواقع ضروری سیستم ارتباطی سهل و آسانی پیش بینی گردد تا امکان برقراری ارتباط همه اعضاء با مراکز اداری ذیربط در اسرع وقت ایجاد گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار نیز در خصوص خسارت وارد شده گفت: 631 هکتار مزارع گندم، 115هکتار جو، 89 هکتار مزارع علوفه، پنج هکتار صیفی جات،21هکتار باغات انگور، 22 حلقه چاه آب، 13حلقه کانال انتقال آب، یک واحد جایگاه دام و بیش از 500 میلیارد ریال به شبکه آبرسانی آسیب وارد شده است.ک/2

7350/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.