دوشنبه، ۰۶ دی ۹۵ - ۰۷:۵۰
سیم کارت بی هویت

به زودی ۵/۵ میلیون سیم کارت بی هویت در ایران یک طرفه می شوند . این موضوعی است که وزیر ارتباطات و فناوری…

به زودی ۵/۵ میلیون سیم کارت بی هویت در ایران یک طرفه می شوند . این موضوعی است که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز به آن اشاره کرده و گفته از اتمام مهلت دارندگان سیم کارتهای مجهول الهویه و یکطرفه شدن این سیم کارت ها از ۹ دی ماه خبر داد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

محمود واعظی در حاشیه آیین رونمایی از تمبر یادبود سردار سرلشکر پاسدار شهید حسین همدانی با اشاره به مهلت یک‌ماهه برای احراز هویت سیم کارت بی هویت گفته ۹ دی‌ماه آخرین مهلت دارندگان سیم‌کارت‌های مجهول‌الهویه برای اعلام مشخصات است و پس از این تاریخ سیم‌کارت مجهول‌الهویه یکطرفه خواهد شد.

وی اتخاذ این تصمیم را در راستای مهلت یک ماهه شورای عالی فضای مجازی برای ساماندهی مشخصات مالکان سیم کارت بی هویت در کشور عنوان کرد و اظهار داشته طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی سه هفته پیش اعلام شد که مالکان سیم‌کارت برای اعلام مشخصات خود و احراز هویت یک ماه فرصت دارند.

سیم کارت بی هویت

محمود واعظی وزیر ارتباطات

واعظی با اشاره به اینکه از یک سال پیش ساماندهی سیم‌کارت‌ها آغاز شده و در این مدت ۵۰ میلیون سیم‌کارت ساماندهی شدند ادامه داد: ۱۰ میلیون سیم‌کارت دارای هویت نامعلوم بودند که مالکان آنها ۲۰ تا ۳۰ سیم‌کارت به نامشان ثبت بود، اما برای تعیین‌تکلیف نمی‌آمدند. اما با این مصوبه جدید شورا، به افراد باقی‌مانده اولتیماتوم داده شد که مراحل ثبت اطلاعات خود را تکمیل کنند.

وزیر ارتباطات بر ساماندهی زود هنگام سیم کارت بی هویت تاکید کرده و گفته از تعداد ۱۰ میلیون سیم‌کارت بلاتکلیف ۴/۵ میلیون سیم‌کارت با ارائه کارت شناسایی تعیین‌تکلیف شد و امیدواریم در مهلت باقی‌مانده، مالکان ۵/۵ میلیون سیم‌کارت باقی‌مانده نیز سریع‌تر برای احراز هویت همکاری کنند.

واعظی با اشاره به اینکه در این مدت از طریق پیامک به مالکان این سیم‌کارت‌ها اطلاع‌رسانی شده است. خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته به دلیل فروش بی‌حساب و کتاب سیم‌کارت در کشور و نبود سختگیری‌های لازم، سیم‌کارت‌هایی با هویت نامعلوم در شبکه ثبت شده بود که از این طریق، تخلفات و سوءاستفاده‌هایی همچون قاچاق و مزاحمت انجام می‌شد.

وی گفت: آخرین مهلت تعیین‌تکلیف هویت سیم‌کارت‌ها ۹ دی‌ماه است و پس از آن، سیم‌کارت قطع نمی‌شود، بلکه برای مدتی یک‌طرفه خواهد شد، علاوه بر اینکه مالکیت سیم‌کارت برای مالک حفظ می‌شود و سیم‌کارت سلب امتیاز نمی‌شود.

[highlight]منبع : mehrnews[/highlight]

یک دیدگاه برای “به زودی ۵/۵ میلیون سیم کارت بی هویت در ایران یک طرفه می شوند”

  1. خسته دل گفت:

    بزار کلا مسدودشون کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.