شنبه، ۲۰ آذر ۹۵ - ۱۰:۵۸
سیم کارت های بی هویت

فعالیت ۱۰ میلیون سیم کارت های بی هویت در اپراتورها تلفن همراه کشور در حالی تا به امروز بدون هیچ گونه مشکلی در…

فعالیت ۱۰ میلیون سیم کارت های بی هویت در اپراتورها تلفن همراه کشور در حالی تا به امروز بدون هیچ گونه مشکلی در دسترس هستند که سخنگوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از تعیین مهلت نهایی به دارندگان سیم‌کارت‌های دارای نقص اطلاعات تا اول دی ماه خبر داده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

جهانگیر اسدی با اشاره به مهلت تعیین شده برای تعیین تکلیف سیم کارت های بی هویت ی که دارای پرونده ناقص در سامانه ثبت اطلاعات اپراتورهای موبایل هستند، گفته:

طرح ساماندهی سیم کارت های بی هویت موبایل از دو سال پیش آغاز شده است و هم‌اکنون با توجه به مهلت تعیین شده از سوی رگولاتوری برای اپراتورهای تلفن همراه، آخرین مرحله این طرح اجرا می‌شود.

آمار بسیار بالای سیم کارت های بی هویت در ایران اگر چه تا به امروز و با اطلاع از بی هویت بودنشان توسط مسئولین فعال مانده اند اما انگار در این مرحله اپراتورهای موبایل به مشترکان تا پایان آذرماه فرصت داده‌اند که نسبت به تکمیل اطلاعات پرونده‌شان اقدام کنند و هم‌اکنون نیز بیش از ۱۰ میلیون سیم‌کارت با اطلاعات ناقص در شبکه‌های اپراتوری موبایل فعال هستند که باید تعیین تکلیف شوند.

سیم کارت های بی هویت

اسدی اضافه کرد: در این مرحله پس از پیامکی که از سوی اپراتورها به مشترکان سیم کارت های بی هویت داده می‌شود، در صورت عدم مراجعه، ارتباط آنها یکطرفه شده و پس از اعلام اخطار و عدم توجه به آن، ارتباط مشترک به صورت کامل قطع می‌شود.

وی مغایرت مشخصات سجلی، اطلاعات ناقص پرونده و نیز عدم تطبیق شماره‌ شناسنامه و کدملی را از جمله اطلاعاتی عنوان کرد که در سامانه اپراتورهای تلفن همراه از سوی این مشترکان ناقص اعلام شده است.

سخنگوی رگولاتوری تأکید کرد: با توجه به اینکه اپراتورهای تلفن همراه با اعلام پیامک به این مشترکان، نسبت به تکمیل اطلاعات پرونده اخطار داده‌اند، آخرین مهلت تعیین شده برای مشترکان به منظور ثبت اطلاعات نهایی سیم کارت های بی هویت اول دی ماه اعلام شده است.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]mehrnews[/highlight]

5 دیدگاه برای “فعالیت ۱۰ میلیونی سیم کارت های بی هویت در اپراتورها تلفن همراه کشور !”

 1. جهانبخش گفت:

  با این سیم کارتا خیلیا از مردم سواستفاده میکنن

 2. ریحون گفت:

  این سیم کارت ها مشکلات جبران ناپذیری به خانواده ها زد ، حالا دیگه

 3. علمیزاده گفت:

  از این سیم کارتها مگه مونده توی بازار؟

 4. شادمنش گفت:

  ممنون از اطلاع رسانیتون

 5. مهرناز گفت:

  منم یکی از این سیم کارتا داشتم خداروشکر گمش کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *