یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۱۲:۴۱

حجت الاسلام اکبر قیامی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: همراه کردن شعور با شور در عزاداری ها یک ضرورت است و…

حجت الاسلام اکبر قیامی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: همراه کردن شعور با شور در عزاداری ها یک ضرورت است و باید در عزاداری به آموزه های اخلاقی توجه ویژه داشت.

وی با تاکید به ضرورت همراه کردن سینه زنی با سخنرانی اضافه کرد: فرصت عزاداری فرصت مغتنی است تا اصحاب قلم و کارشناسان دینی به تبیین اهداف قیام عاشورا بپردازند.

به گفته حجت الاسلام قیامی با وجود اینکه استان اردبیل مهد تشیع است اما این خلا در برنامه های عزاداری مشاهده می شود و به مراتب بهتر از وضعیت فعلی می توان در راستای انتقال پیام عاشورا اقدام کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان نقش حوزویان در این راستا را برجسته دانست و تاکید کرد: هیئت های مذهبی، حسینیه ها و امامزاده ها باید از این پتانسیل بهره گرفته و شعور و معرفت شناسی را به عزاداری بیفزایند.

وی بزرگ ترین آسیب شناسی در عزاداری را بصیرت افزایی خواند و گفت: نباید در این راستا از نقش دستگاه های متولی غافل بود.

حجت الاسلام قیامی با تاکید به اینکه اگر در جامعه فضائل از بین برود، رذائل جای آن را خواهد گرفت، اضافه کرد: قیام عاشورا و نهضت امام حسین(ع) نیز در همین راستا بود و در واقع با هدف اصلاح امور امت صورت گرفت.

به گفته مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان برای همسویی با این نهضت باید از ترویج خرافات جلوگیری کرد و در سخنرانی ها اهداف نهضت امام شهید را به عموم مردم یادآور شد.

وی به ضرورت دقت نظر شاعران به شعر انتخابی تاکید کرد و گفت: اشعار باید پیام دار باشد و بتواند اهداف امام را بیان کند.

حجت الاسلام قیامی معتقد است تنها با رعایت معرفت و دوری از ترویج خرافه می توان در راه احیای شریعت گام برداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *