چهارشنبه، ۳۰ فروردین ۹۶ - ۰۲:۰۸
سیگارهای الکترونیکی

ممنوعیت استفاده از سیگارهای الکترونیکی در نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا و بخصوص بر روی عرشه تمامی ناوگان در حالی به صورت…

ممنوعیت استفاده از سیگارهای الکترونیکی در نیروی دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا و بخصوص بر روی عرشه تمامی ناوگان در حالی به صورت رسمی اجرا شده است که به علت انفجار چند مورد از باطری های این سیگارها ، ارتش این کشور برای حفظ امنیت این ممنوعیت را به اجرا گذاشته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اگر گوشی‌های سامسونگ را به‌ خاطر داشته باشید ، انفجار و دود راه انداختن موجب شد که ورود آن به هواپیما ممنوع شود. اکنون مشکل مشابهی برای سیگارهای الکترونیک در مراکز حساس دیگری نیز به‌ وجود آمده است.

سیگارهای الکترونیکی که گجت های نسبتا جدید هستند، با استفاده از باتری یون لیتیوم و بخار آب و نیکوتین ، حسی شبیه به سیگار کشیدن را ایجاد می‌کنند اما بو و دود ندارند و به همین دلیل برای ترک سیگار یا استفاده در مکان‌هایی که غیرسیگاری‌ ها حضور دارند استفاده می‌شوند.

سیگارهای الکترونیکی

این ویژگی‌ ها موجب شده بود که کسی به‌ فکر قانونگذاری و نظارت روی سیگارهای الکترونیکی نباشد اما به‌ تازگی سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا قوانینی برای استاندارد سازی این وسایل و استفاده از آن ها وضع کرده است که مسافران پرواز‌های آمریکا را از حمل این سیگارها به داخل هواپیما منع می‌کند و آن ها فقط در بار خود می‌توانند سیگار الکترونیک داشته باشند. این قانون به دنبال هزاران مورد روشن کردن سیگار الکترونیک در پرواز و بروز تنش میان مسافران رخ داد.

از سوی دیگر یک گزارش منتشر شده در نیروی دریایی ارتش آمریکا نشان می‌داد بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ حداقل ۱۵ مورد حادثه در اثر استفاده از سیگارهای الکترونیکی رخ داده است که یک مورد آن انفجار در دهان ملوان بوده است. مورد بسیار خطرناک دیگر وقتی بوده است که یکی از جنگنده‌ های ارتش پس از برخاستن از عرشه ناو، حین مأموریت ناگهان با دود شدید در کابین خلبان مواجه می‌شود و ناگزیر به بازگشت به کشتی و نیمه‌کاره رها کردن مأموریت شد که علت آن نیز نقص سیگار الکترونیکی بود.

با توجه به این اتفاقات اکنون حمل این سیگارها و استفاده از آن ها در تمامی ناوگان نیروی دریایی ممنوع اعلام شده و حتی بازدیدکنندگان و شهروندان غیرنظامی‌ که روی عرشه کشتی ارتش آمریکا بروند حق حمل سیگار الکترونیک ندارند.

[highlight]منبع[/highlight]   navytimes

2 دیدگاه برای “ممنوعیت استفاده از سیگارهای الکترونیکی در نیروی دریایی ارتش آمریکا ؟”

  1. مهین گفت:

    چه عجیب بود

  2. مشایخی گفت:

    خوب کاری کردند…حالا چه سیگار باشه.. چه سیگار الکتریکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *