چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۵

یک فوق تخصص تغذیه عنوان کرد: اثر سم سیگار در افراد سیگاری در صورت مصرف گوشت گوسفند تا دو برابر افزایش می یابد….

یک فوق تخصص تغذیه عنوان کرد: اثر سم سیگار در افراد سیگاری در صورت مصرف گوشت گوسفند تا دو برابر افزایش می یابد.

دکتر کیومرث دانشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود سم ناشی از استعمال سیگار در بدن افراد سیگاری، شیر را بهترین ماده غذایی برای افراد سیگاری دانست و اظهار کرد: شیر می‌تواند به خنثی کردن سم سیگار کمک کند.

این فوق تخصص تغذیه با اشاره به ضعف بدن و نیز ضعیف سیستم اعصاب در افراد سیگاری گفت: بهتر است این افراد از مواد پروتئینی مانند ماست، شیر، گوشت قرمز به غیر از گوشت گوسفند بیشتر استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: گوشت گوسفند اثر سم سیگار را در بدن این افراد دو برابر خواهد کرد.

وی مصرف چربی حیوانی در کنار سیگار را موجب تشدید اثرات زیانبار سیگار دانست و توصیه کرد: افراد سیگاری حتی المقدور از چربی حیوانی استفاده نکرده و یا میزان مصرف آن را به حداقل برسانند.

دانشور با توصیه سیگاریها به مصرف بیشتر مایعات، گفت: نوشیدن آبمیوه طبیعی علاوه بر تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن این افراد، به کبد آنها در جهت دفع سموم سیگار کمک می‌کند.

این فوق تخصص تغذیه ویتامین‌ها را یکی از مواد موثر در پاکسازی بدن افراد سیگاری دانست و توصیه کرد: افراد سیگاری به منظور تامین انواع ویتامین‌های مورد نیاز خود از شربت های مولتی ویتامین استفاده کنند.

دانشور همچنین با اشاره به ضعف سیستم بدنی افراد سیگاری، استفاده از پودرهای تقویتی برای این افراد را نیز توصیه کرد.

این فوق تخصص تغذیه، قلب را یکی از ارگان‌های آسیب پذیر در برابر مصرف سیگار عنوان کرد و افزود: در همین راستا و به منظور اکسیژن رسانی بیشتر به قلب روزانه یک ساعت پیاده روی برای افراد سیگاری توصیه می شود.

وی توصیه کرد: افراد سیگاری جوان ورزش‌های دیگر را نیز انجام دهند، زیرا ورزش کمک می‌کند تا عادت سیگار کشیدن از آنها دور شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.