پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۱۲:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا ایزدپناه شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای با اشاره به پایین بودن شاخص‌های فرهنگی استان قم اظهار کرد:…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا ایزدپناه شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای با اشاره به پایین بودن شاخص‌های فرهنگی استان قم اظهار کرد: خوشبختانه ارتقای شاخص‌های فرهنگی استان قم با پیگیری‌های جدی استاندار و معاونان سياسي و امنيتي وی به نتیجه رسیده است.

وی گفت: کارگروهی در تهران تشکیل شده و اعضای آن ارتقای شاخص‌های فرهنگی استان قم را پذیرفته‌اند.

پایین‌بودن شاخص‌های فرهنگی استان قم یکی از مهم‌ترین دلایل کمبود بودجه این استان محسوب می‌شود، در حالی که کارکرد فرهنگی و دینی این استان برجسته‌تر از سایر کارکردهاست.

حجت‌الاسلام ایزدپناه همچنین از ارتقای رتبه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خبر داد.

در حال حاضر رتبه این اداره کل سه است و با تصویب ساختار سازمانی و تشکیلاتی جدید، تعداد معاونت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به 5 معاونت افزایش می یابد.

حجت‌الاسلام ایزدپناه ابراز امیدواری کرد که معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری که متولی تعریف ساختار سازمان و تشکیلات وزارتخانه‌ها است به درخواست اداره کل پاسخ مثبت دهد.

توریستی‌بودن کهک عامل آسیب‌های اجتماعی

وی همچنین گزارشی از حضورش در جلسه شورای فرهنگ عمومی بخش کهک ارائه کرد و گفت: نيروهاي فرهيخته‌ای که در این شورا حضور دارند نسبت به رواج بدحجابی و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی به دلیل توریستی بودن منطقه گلایه دارند.

حجت‌الاسلام ایزدپناه تاکید کرده که ساماندهی رستوران‌ها و اماکن گردشگری با نگاه ارزشی و فرهنگ اسلامی، انتظار جدی اعضای شورای فرهنگ عمومی از مسئولان استان است.

وی افزود: در جلسه شوراي فرهنگ عمومي بخش كهك مصوب شد تابلوهايي با موضوع گراميداشت فرهنگ ايثار و شهادت و ارزش‌هاي اسلامي تهيه و در سطح بخش نصب شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم نیز در این جلسه از اماکن مدفون امامزادگان به عنوان ظرفیت برجسته فرهنگی یاد کرد که می‌تواند در زمینه ساماندهی وضع فرهنگی تاثیرگذار باشند.

وی اضافه کرد: همان طور كه مقام معظم رهبري فرمودند امامزادگان بايد به قطب فرهنگي تبديل شوند از این رو فعالیت‌های فرهنگی در بخش کهک باید با محوریت امامزادگان انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *