شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ دلیری عصر شنبه در دیدار با امام جمعه بروجرد با اشاره به عملکرد شش ماهه نیروی انتظامی شهرستان…

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ دلیری عصر شنبه در دیدار با امام جمعه بروجرد با اشاره به عملکرد شش ماهه نیروی انتظامی شهرستان اظهار داشت: نیروی انتظامی بروجرد توانسته با برنامه ریزی مدون و اجرای طرح های امنیتی مختلف با مخلان نظم عمومی و متخلفان به خوبی برخورد کند.

وی افزود: در شش ماه نخست امسال در بخش وقوع سرقتها 16 درصد کاهش و در بخش کشف سرقتها 73 درصد افزایش داشته ایم.

سرهنگ دلیری ادامه داد: همچنین با تلاش پلیس هشت باند مواد مخدر متلاشی و تعداد 179خرده فروش مواد مخدر در این مدت دستگیر شده اند.

وی دستگیری بیش از هزار و 300 معتاد، شناسایی و دستگیری 9 باند سرقت، افزایش 47 درصدی تماس با پلیس 110، عملیاتی شدن 143 درصدی تماسهای پلیس 110و پاکسازی 44 محله آلوده شهرستان و …. را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی در شش ماهه نخست امسال عنوان کرد.

فرمانده انتظامی بروجرد با بیان اینکه در مدت مذکور کشف پروندهای کلاهبرداری اینترنتی 97 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: همچنین در بخش جلوگیری از نزاعهای طایفه ای توانسته ایم به خوبی عمل کرده و در برخی موارد میان طرفین نزاع صلح برقرار کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر بهترین وضعیت احساس امنیت را در سطح شهرستان بروجرد داریم و تلاش می کنیم آن را با همکاری دیگر دستگاهها افزایش داده و حفظ کنیم.

مردم در برقراری امنیت اجتماعی شریک هستند

سرهنگ دلیری فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد همچنین شامگاه شنبه در همایش پلیس، امنیت و اصناف در محل اداره صنعت معدن و تجارت بروجرد اظهار داشت: امروزه مردم در برقراری امنیت اجتماعی شریک هستند.

وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان حلقه اتصال عرضه و تقاضا محسوب می شوند، افزود: اصناف در حاکمیتهای مختلف نقش بسزایی داشته اند بطوریکه بازار از ابتدا تا کنون در صدر امور دولتها قرار داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد ادامه داد: دولتها بازار را به عنوان یک پتانسیل قوی می دانند و برنامه هایی را که در رابطه با بازار تدوین می کنند بدون شک بی نتیجه نخواهد ماند.

سرهنگ دلیری تصریح کرد: اصناف می توانند یک مقوله اجتماعی را که شاید دولت در آن بخش کاستی داشته باشد، به خوبی پوشش می دهند.

وی با بیان اینکه اصناف شریان حیاتی بازار هستند، اظهار داشت: اسلامی بودن بازار مهمترین رکن است بطوریکه با ورود به بازار این مقوله به خوبی باید مشاهده شود.

فرمانده انتظامی بروجرد گذشت، وحدت و ایثار را از دیگر مولفه های یک بازار اسلامی عنوان کرد و افزود: نظارت و کنترل امنیت اجتماعی در بازار از وظایف نیروی انتظامی تلقی می شود.

وی تصریح کرد: هدفمند کردن بازار در جهت خواسته های مردم از جمله مسائلی است که پلیس باید در بازار و اصناف مورد توجه قرار دهد.

سرهنگ دلیری با بیان اینکه ایجاد و حفظ امنیت در اماکن و صنوف از دیگر وظایف پلیس است، ادامه داد: احاطه به بانک اطلاعات، تعامل با بازاریان و اصناف، برقرار کردن ارتباط با نهادها و دیگر سازمانها در حوزه رسیدگی به امورات اصناف و بازاریان از دیگر اقدامات پلیس است.

فرمانده انتظامی بروجرد با بیان اینکه در حال حاضر تعامل خوبی بین اصناف و بازار شهرستان برقرار است، اظهار داشت: تلاش می کنیم فاصله های وجود میان اصناف و پلیس را کاهش داده و پلیس و اصناف به عنوان یک حامی برای مردم دیده شوند.

وی با بیان اینکه امنیت مولفه پیچیده ای است و سعی داریم امنیتی پایدار و با ثبات داشته باشیم، افزود: خواسته ما رضایت مردم است زیرا ما خادم مردم و اصناف شهرستان بروجرد هستیم.

سرهنگ دلیری با اشاره به مطالبات مردم بروجرد تصریح کرد: نیروهای انتظامی را در سراسر بازار مستقر کرده ایم و برای امنیت بیشتر طلافروشان از طرح تجمیع این قشر استقبال خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.