یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۱۲:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر، کرامت الله کریمی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری بخش سوق با بیان اینکه شهر سوق از سه منظر…

به گزارش خبرنگار مهر، کرامت الله کریمی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری بخش سوق با بیان اینکه شهر سوق از سه منظر تاریخی، علمی و موقعیت جغرافیایی بسیار حائز اهمیت است، افزود: وضعیت کنونی این شهر بسیار نگران کننده است.

وی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های منحصر به فرد شهر سوق، اظهار داشت: علل عدم توسعه و اینکه چرا بخشی با این پتانسیل ها سهم کمی از شاخصهای توسعه دارد باید مورد بررسی قرار گیرد.

کریمی با اشاره به اینکه معیارهای شهروندی در شهر سوق مطلوب نیست، علل این مشکلات را مدیریت ناکارآمد عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مدیران باید در حد توانشان پاسخگوی نیازهای مردم باشند، خطاب به مدیران و رؤسای این شهرستان تصریح کرد: هیچگاه به مردم قولی ندهید که توانایی اجرای آن را نداشته باشید.

فرماندار شهرستان کهگیلویه در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به بخش سوق اظهار امیدواری کرد در آینده بر اساس میزان های عدم دستیابی به توسعه به این منطقه نگاه ویژه ای می شود.

بخشدار سوق نیز در این نشست با بیان اینکه بخش سوق از دو دهستان تشکیل شده و ۴۸ روستا دارد، گفت: دو هزار و ۸۸۵ خانوار در مساحت ۴۲۰ کیلومتر مربع در این بخش زندگی می کنند.

بهمن محمدی با اشاره به اینکه بخش سوق ۸۶ شهید به انقلاب اسلامی ایران تقدیم کرده است، افزود: ۲۲ گلزار شهدا، ۲۷ مسجد و شش امامزاده واجب التعظیم در این بخش وجود دارد.

وی سد مارون، لگین راک، پاقلعه دژ کوه و آبشار فصلی توف خیمه را از مهمترین نقاط گردشگری این بخش عنوان کرد و بهسازی این پتانسیل های گردشگری را نیازمند اعتبار دانست.

محمدی افت ولتاژ و قطعی مکرر برق را از مهمترین مشکلات بخش سوق عنوان کرد که باعث سوختگی تعداد زیادی از دستگاه های الکتریکی مردم شده است.

وی از راه ارتباطی به عنوان محور توسعه نام برد و با بیان اینکه بخش سوق از لحاظ راه های ارتباطی در وضعیت بسیار نامناسبی به سر می برد خواهان توجه بیشتر به این حوزه شد.

بخشدار سوق اضافه کرد: بسیاری از راه های ارتباطی روستاهای بخش سوق با اولین بارندگی غیرقابل تردد می شوند.

محمدی نامناسب بودن ورودی های شهر سوق و وجود نقاط حادثه خیز فراوان را از دیگر مشکلات این بخش عنوان کرد.

وی همچنین فرسوده بودن شبکه های آب روستاهای سوق را از دیگر مشکلات این  بخش نام برد و خواهان تأمین اعتبار جهت اصلاح این شبکه ها شد.

بخشدار سوق با بیان اینکه بیش از ۶۰ خانوار در روستای بلوط بنگان بخش سوق زندگی می کنند، گفت: به علت عدم برخورداری از آب و گاز، مردم به سرعت در حال مهاجرت از این روستا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *