شنبه، ۲۴ خرداد ۹۹ - ۱۱:۴۱
شارژرهای جدید سامسونگ

شارژرهای جدید سامسونگ در حالی به زودی وارد بازار خواهند شد که این شارژرها دوستدار محیط زیست هستند. در ادامه به بررسی بیشتر…

شارژرهای جدید سامسونگ در حالی به زودی وارد بازار خواهند شد که این شارژرها دوستدار محیط زیست هستند. در ادامه به بررسی بیشتر آنها می پردازیم. با ما همراه شوید.

زمانی که صحبت از شارژر موبایل می‌شود اکثر کاربران به سرعت شارژ و راحتی استفاده کردن از آن فکر می‌کنند و بازدهی انرژی اهمیت چندانی ندارد. سامسونگ به منظور تمایز از رقبا و اهمیت بیشتر به محیط زیست، شارژر USB-C موبایل‌هایش را با بازدهی انرژی بالا و اتلاف برق پایین تولید می‌کند.

سامسونگ معتقد است ایجاد تغییراتی کوچک در ساختار شارژرها مزایایی قابل توجه را برای محیط زیست به دنبال دارد. این سازنده کره‌ای شارژرهایی توسعه داده که حین شارژ باتری و همچنین زمانی که به گوشی وصل نیستند، بازدهی انرژی را حفظ می‌کنند. این شارژرها از مواد بازیافتی ساخته شده و در برابر آتش گیری و خطراتی از این دست مصون هستند.

شارژرهای فعلی گوشی‌های گلکسی پشتیبانی از شارژ سریع ۱۵، ۲۵ و ۴۵ واتی را فراهم کرده و در زمان صرفه جویی می‌کنند. این شارژرها گوشی را با بازدهی انرژی بیش از ۸۰ درصد شارژ می‌کنند که مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا است. البته زمانی که شارژر به گوشی وصل نیست، همچنان میزان کمی الکتریسیته از پریز مصرف می‌کند که یکی از عوامل اتلاف برق به حساب می‌آید.

شارژرهای جدید سامسونگ

شارژرهای جدید سامسونگ

سامسونگ با در نظر گرفتن این مورد، نرم افزار شارژرها را به گونه‌ای توسعه داده که آن‌ها را حین وصل نبودن به گوشی غیرفعال یا اصطلاحاً به خواب برده و به محض وصل شدن به گوشی، شارژر را از خواب بیدار می‌کند.

ضایعات پلاستیکی یکی از بزرگ‌ترین معضلات محیط زیست به شمار می‌روند، به همین دلیل سامسونگ از مواد بازیافتی مثل PCM برای تولید شارژرهای تلفن همراه استفاده کرده که میزان تولید ترکیبات مضر حین ساخت پلاستیک را کاهش می‌دهند. سامسونگ مدعی شده برای تولید شارژرهای موبایل بیش از ۵ هزار تن مواد PCM استفاده کرده است.

مهندسان سامسونگ امیدوارند مصرف کنندگان حین خرید گوشی جدید به امتیاز بازدهی انرژی شارژر نیز توجه کرده و با خرید محصولی که بیشتر دوستدار محیط زیست است، به سبزتر کردن دنیا کمک کنند.

[highlight]منبع: sammobile[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *