پنجشنبه، ۰۹ مهر ۹۴ - ۰۶:۲۱

میهن پست – یک هنرمند چیره دست آفریقایی بنام «انام بوسوکاه» با خلاقیت و توانایی هنری خود در حوزه طراحی که چیزی جز …

میهن پست – یک هنرمند چیره دست آفریقایی بنام «انام بوسوکاه» با خلاقیت و توانایی هنری خود در حوزه طراحی که چیزی جز  یک خودکار بیک نیست، نقاشی هایی شگفت انگیز از چهره افراد را خلق می کند که در نوع خود بی نظیر و دیدنی است.این هنرمند خلاق در مورد کارهای هنری خود می گوید: بسیاری از هنرمندان از کشیدن با خودکار اجتناب می کنند چون در طراحی با خودکار شما دیگر نمی توانید اشتباهتان را اصلاح کنید.اما به نظر من خودکار یکی از بهترین ابزارها برای طراحی است.زمانی که من در حال طراحی با خودکار هستم حس می کنم که در حال نوشتن مقاله هستم و دیگر نمی توانم به عقب برگردم.
وی برای شروع کار ابتدا یک عکس مناسب انتخاب می کند و بعد چند لایه با خودکار سایه می زند. سپس نقاشی اش را با خطوط متقاطع ادامه می دهد و سایه های لازم را برای تشکیل یک صفحه سه بعدی اضافه می کند.قابل توجه ترین نقاشی های «بوسوکاه» شخصیت های برجسته سیاهپوست مانند «نلسون ماندلا» هستند.

بوسوکاه معتقد است سیاهپوست ها باید به زندگی و نوع عملکرد این افراد توجه کنند تا بتوانند برای توسعه بیشتر کشورشان بیشتر تلاش کنند.به عقیده این هنرمند قلم و خودکار خودش یک رسانه کامل است و او برای کشیدن این نقاشی ها به هیچ آتلیه و یا اتاق مخصوص نیاز ندارد.او می تواند روی تختش دراز بکشد و یک نقاشی بسیاز زیبا بکشد.

در ادامه برخی از آثار زیبای این هنرمند آفریقایی را با هم در میهن پست تماشا می کنیم…

منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *