سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه‌ نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، با حضور جانشین فرماندهی سپاه جمهوری اسلامی ایران، نماینده…

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه‌ نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، با حضور جانشین فرماندهی سپاه جمهوری اسلامی ایران، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، استاندار و جمعی از مسئولین و فرماندهان استان ظهر سه‌شنبه در حسینیه ثارالله سپاه نبی اکرم (ص) برگزار شد.

در این مراسم استاندار کرمانشاه گفت: وقتی که صحبت از سپاه می‌شود همه توصیف ها با عزت و عظمت هماهنگ است.

ابراهیم رضایی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب ماندگار است افزود: انقلاب ما با همه انقلاب‌های که در جهان رخ داد متفاوت بوده و دلیل آن نیز داشتن رهبری به تمام معنا خدایی و مردمی است این یعنی یک نظام به معنای واقعی مردمی.

وی با بیان اینکه بسیج نیز یک نهاد مردمی است که در کنار سپاه نقش یک مکمل را ایفا می کند، گفت: نقش بی بدیل سپاه در جنگ و هشت سال دفاع مقدس کاملا مشهود است و در حقیقت اگر سپاه نبود انقلاب هم نبود.

رضایی به اهمیت نقش بسیج و بسیجیان اشاره کرد و گفت: اینکه اگر سپاه نبود انقلاب نبود کامل کننده این جمله است که اگر بسیج نیز نبود سپاهی تشکیل نمی‌شد و درواقع بسیج باعث شده که سپاه یک نیروی مردم پایه و متکی به ملت باشد.

استاندار کرمانشاه در پایان از زحمات سردار عظیمی تشکر کرد و گفت: ایشان نقش زیادی در تامین امنیت استان داشتند و از این زحمات باید تقدیر و تشکر کرد.

وی هم‌چنین برای سردار عظیمی در سمت جدید فرماندهی قرارگاه غرب نجف اشرف و سردار ریحانی در سمت فرماندهی سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه آرزوی موفقیت کرد.

 دشمن قصد دارد فرهنگ ما را مورد هدف قرار دهد

در ادامه این مراسم رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از اصول مقاومت دشمن‌شناسی است، گفت: ما دشمن را خوب شناخته‌ایم و الان نیاز به شناخت ظرفیت‌های خودمان داریم.

علی مظفری با بیان اینکه هم‌اکنون عرصه فرهنگی در کشور با مشکلاتی روبرو است افزود: فرهنگ جامعه جهانی اگر اینگونه پیش رود معلوم نیست در آینده به کجا می‌رسیم.

وی سپاه را همواره یک یاور برای انقلاب دانست و گفت: سپاه همواره در عرصه فرهنگی به کشور کمک کرده و در شرایطی که جامعه مورد هجمه‌های فرهنگی است به ترویج و تبیین مبانی فرهنگی و رفع مشکلات این عرصه پرداخته است.

مظفری اظهار داشت: عقب‌ماندگی‌های اقتصادی و عمرانی قابل جبران است اما عقب‌ماندگی‌های فرهنگی به سادگی جبران نمی شود.

وی افزود: دشمن با شناخت از اوضاع ما می‌داند و فهمیده که باید کجا را هدف و مورد حمله قرار دهد و اگر در برابر این تهاجم مانند سالهای دفاع مقدس یک ایستادگی جانانه نباشد مشخص نیست به کجا خواهیم رسید.

در ادامه این مراسم فرمانده سابق سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه انتصاب سردار ریحانی را به عنوان فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تبریک گفت و اظهار داشت: تمام اقدامات انجام شده در سال‌های خدمت بنده در این نهاد مقدس حاصل تلاش تک تک کارکنان سپاه و بسیجیان عزیز است و امیدوار و خوشحالم که بخشی از این مجاهدت‌ها در کارنامه اعمال بنده ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.