دوشنبه، ۲۹ آذر ۹۵ - ۰۸:۰۱
شبح کوسه

کشف شبح کوسه در اعماق آب های اقیانوس آرام و انتشار ویدیویی از آن بعد از ۶ سال در حالی این روزها مورد…

کشف شبح کوسه در اعماق آب های اقیانوس آرام و انتشار ویدیویی از آن بعد از ۶ سال در حالی این روزها مورد توجه خاص علاقه مندا به محیط زیست قرار گرفته است که محققان تصاویر و ویدیویی استثنایی از این گونه بسیار نادر از کوسه را بعد از سال ها پنهان کاری منتشر کرده اند که در عین ناباوری قدمتی بیش از دایناسورها دارد و البته این ویدئو در سال ۲۰۰۹ تهیه شده و حالا با گذشته ۶ سال و برای نخستین بار منتشر شده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشف شبح کوسه زمانی رخ داده است که دوربین های کنترل از راه دور نصب شده بر روی روبات زیر آبی این ویدئو را به طور کاملا تصادفی گرفته و جالب اینکه کوسه مورد نظر در آب های اطراف جزایر هاوایی یعنی خیلی دور از مناطقی که تصور می شد به آن تعلق دارد شناسایی شده است.

محققان از عنوان شبح کوسه برای این جانور دریایی استفاده کرده اند. این کشف دیدنی توسط محققان انستیتو تحقیقاتی Monterey Bay Aquarium صورت گرفته است. آنها در سال ۲۰۰۹ روبات زیردریایی کاوشگر خود را به عمق ۱۰۲۴ متر آب فرستاده بودند و حالا برای نخستین بار تصاویر مربوط به آن منتشر شده است.

تا پیش از این تصور می شد که این گونه از کوسه ها – شبح کوسه – تنها در اقیانوس آرام و در اطراف استرالیا ساکن باشد اما حالا سر و کله آن در نقطه دیگری پیدا شده است.

جذابترین نکته مربوط به این شبح کوسه این است که حتی از دایناسورها هم قدیمی تر هستند و نشنال جئوگرافی نیز در این خصوص نوشته است که این شبح کوسه ها که دستگاه تناسلیشان بر روی سرشان قرار دارد انسان را به یاد داستان های علمی و تخیلی می اندازند.

[highlight]منبع : sharkattacknews[/highlight]

2 دیدگاه برای “کشف شبح کوسه در اعماق آب های اقیانوس آرام + ویدیو”

  1. اسکندری گفت:

    چه اسم جالبی داره

  2. امید گفت:

    ما از خود کوسه وحشت داریم حالا چه برسه به اینکه شبح کوسه باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.