چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین حسن زاده بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید از روند اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب کوثر تصریح کرد:…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین حسن زاده بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید از روند اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب کوثر تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 62 کیلومتر لوله گذاری شبکه‌ آب و فاضلاب در استان اجرا شده است.

وی افزود: از این مقدار  37  کیلومتر لوله گذاری توسعه شبکه فاضلاب و بیش از 25 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب است.

به گفته حسن زاده از مجموع پروژه های شبکه های آبی 9 کیلومتر آن اصلاح شبکه و 16  کیلومتر توسعه شبکه آب در استان اردبیل بوده است.

وی تاکید کرد: با بهره برداری از پروژه های فعلی رقم شبکه فاضلاب استان نیز به یک هزارو 12 کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه از پیشرفت 70 درصدی تصفیه خانه فاضلاب کوثر خبر داد و افزود: پیشرفت فیزیکی شبکه فاضلاب در شهر کوثر  53 درصد بوده که بیش از 13 کیلومتر از شبکه و خط انتقال آن اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان تصریح کرد: در تصفیه خانه فاضلاب عملیات حفاری، زهکشی، بتن مگر، آرماتوربندی،   تکمیل حوضچه لجن خشک کن ، بتن ریزی فونداسیون،  حوضچه هوادهی و آرماتوربندی دیوار ها در شرف تکمیل است.

حسن زاده تاکید کرد: مراحل پایانی بتن ریزی حوضچه هوادهی در دست اجرا بوده بطوریکه 70درصد سویل تصفیه خانه فاضلاب اجرایی شده است.

وی با یادآوری اینکه تا پایان سال 92 برای طرح فاضلاب (شبکه و تصفیه خانه) بالغ بر  29 میلیارد و 547 میلیون ریال هزینه شده است، افزود: برای احداث تصفیه خانه شش میلیاردو 347 میلیون ریال صرف شده است.

به گفته مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان در سال جاری از اعتبارات تبصره 22 مبلغ هفت میلیارد و 756 میلیون ریال و از محل تملک دارائی 13 میلیارد و 580 میلیون ریال تخصیص یافته است.

وی اضافه کرد: جهت تکمیل طرح با احتساب اعتبار سال جاری 73 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.