یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۵

حجت الاسلام ˈکاظم لطفیانˈ روز یکشنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: تبلیغ و تعلیم از اولویت های…

حجت الاسلام ˈکاظم لطفیانˈ روز یکشنبه به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: تبلیغ و تعلیم از اولویت های رسالت پیامبر اسلام (ص) است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ شیعه، تبلیغ جزو سرمایه های این مکتب بوده یادآور شد: انقلاب اسلامی تخصصی کردن حوزه دین را در عرصه تبلیغ به منصه ظهور گذاشت.

حجت الاسلام لطفیان، تبلیغ را مهمترین رسالت سازمان تبلیغات اسامی ذکر کرد و گفت: تبلیغات در تمامی حوزه ها و فعالیت های این سازمان اعم از فعالیت های قرآنی، ، هیات های مذهبی، اوقات فراغت و اعزام مبلغ در مناسبت ها وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برپایی 100 پایگاه اوقات فراغت با محوریت فعالیت های قرآنی و احکام در تابستان امسال در استان خبر داد.

وی ادامه داد: در این راستا آموزش های لازم در زمینه احکام و قرآن به دو قشر جوان تحت عنوان هسته های فرهنگی جوانان و نوجوان تحت عنوان بوستان های فرهگی ارائه می شود.

وی تعداد خانه های عالم قابل سکونت را در استان 130 خانه اعلام کرد و گفت: 80 خانه عالم دیگر نیز در دست احداث است.

وی از وجود 191 تشکل قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی در استان خبر داد و افزود: از این تعداد 24 موسسه قرآنی، 16خانه قرآن شهری و 151 خانه قرآن روستایی هستند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: هم اکنون از 110 مدرسه علوم و معارف قرآن در سطح کشور، چهار مدرسه با ظرفیت 250 دانش آموز در این استان وجود دارد.

حجت الاسلام لطفیان با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت: برای امر تبلیغ یکهزار مبلغ در این ماه مبارک به مناطق مختلف استان اعزام می شوند.665

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.